-->

Fryzury wiecznie mode.

Hey wszystkim!!

Cieszę się, że wszystkim podoba się mój blog i jego tematyka, a także to, że chcecie abym go nigdy nie usuwała! Suuper nie usunę go nigdy jak będziecie komentować, podsuwać pomysły i zaglądać tutaj bardzo często!

***

Są takie uczesania, które nigdy nie wychodzą z mody. Wytrzymują próbę czasu i choć ulegają niewielkim metamorfozom, ich podstawowa linia pozostaje taka sama. Stały się popularne być może dlatego, że jak żadne inne, podkreślają bogatą osobowość kobiety.

Szalone lata 60-te

Dla kogo? Uczesanie idealne dla wysokich, smukłych kobiet o prostych, gęstych włosach. Nie poleca się go niskim paniom, gdyż długie, proste włosy skracają optycznie sylwetkę. Fryzura wyszczupli okrągłą twarz, pociągłą jednak nadmiernie wydłuży.

Strzyżenie. Włosy są przycięte w linii prostej. Ewentualne delikatne wycieniowanie końcówek doda fryzurze witalności.

Jak modelować? Podsuszone naturalnie włosy zwilżamy mleczkiem wygładzającym. Szczotkujemy płaską szczotką, mając pochyloną głowę. Następnie tworzymy przedziałek (dowolnie: na środku, z boku lub zygzakowaty) i delikatnie przygładzamy pasma od nasady po końce.

Do wyprostowania włosów możemy też użyć prostownicy lub wymodelować wilgotne kosmyki na bardzo grubej, okrągłej szczotce przy pomocy suszarki.

Grzywka XL

Dla kogo? Będą z niej zadowolone kobiety mające zbyt wysokie czoło lub pociągłą twarz. Długa grzywka stanowi też przeciwwagę dla długiego nosa i wystającego podbródka. Doskonałe uzupełnienie fryzury z prostych, długich lub półdługich włosów, zarówno cienkich i delikatnych, jak i grubszych.

Strzyżenie. Grzywka może przybrać różne kształty, w zależności od potrzeb. Przycięta półokrągło skraca i koryguje owal twarzy, prosto - podkreśla regularne rysy, wystrzępiona dodaje lekkości gęstym, sztywnym włosom, a asymetryczna zwiększa objętość fryzury.

Jak modelować? Jeśli chcemy osiągnąć efekt większej puszystości, grzywkę podkręcamy pod spód na grubej okrągłej szczotce lub na suszarko-lokówce. Płaską uzyskamy przy układaniu za pomocą półokrągłej szkieletowej szczotki. Po wymodelowaniu rozpylamy mgiełkę lakieru u nasady włosów, co lekko je podniesie i utrwali fryzurę. Gdy grzywkę tworzą wystrzępione kosmyki, można niektóre z nich pogrubić woskiem.

Hollywoodzkie fale

Dla kogo? Ta wytworna fryzura znakomicie podkreśla urodę kobiet wysokich, ubierających się z klasyczną elegancją. Długie, gęste włosy, naturalnie kręcone lub po trwałej, pasują paniom o trójkątnej i okrągłej buzi.

Strzyżenie. Długie, sięgające łopatek włosy przycina się półokrągło, pozostawiając nieco dłuższy tył.

Jak modelować? Podsuszone ręcznikiem włosy spryskujemy lotionem i nakręcamy na specjalne owalne wałki. Dzięki takim wałeczkom powstają naturalne fale. Drugi sposób polega na ?wyciskaniu? fal grzebieniem i palcami na mokrych włosach. Po uformowaniu, brzeg każdej fali przytrzymujemy klamerką o półokrągłym kształcie. Następnie pasma suszymy suszarką z dyfuzorem. Ułożone włosy sczesujemy do góry, kierując je lekko na bok. Utrwalamy fryzurę mgiełką lakieru, fale nad czołem zaznaczamy błyszczącym żelem.

Niepokorna chłopczyca

Dla kogo? Drobna budowa ciała, okrągła lub owalna twarz o regularnych, delikatnych rysach - taki wygląd wspaniale współgra z tą zawsze modną fryzurką. Ciemna lub ruda barwa czuprynki dodatkowo podkreśla zalety uczesania. Jest ono odpowiednie dla każdego rodzaju włosów.

Strzyżenie. Dwuwarstwowe. Nad karkiem włosy strzyże się bardzo krótko, natomiast wierzchnie pasma skosem przycina ku przodowi do linii ust. W efekcie najdłuższe kosmyki okalają twarz, na policzkach formując się w spiczaste pazurki. Grzywka jest natomiast skracana na linii brwi.

Jak modelować? Chcąc stworzyć wyraźne kontury uczesania, wilgotne włosy układamy gładko półokrągłą szkieletową szczotką. Po wymodelowaniu wszystkich pasm, pazurki okalające policzki akcentujemy odrobiną matowego wosku. Fryzurę można spryskać fluidem rozświetlającym.

Aniołek CharliegoDla kogo? Najlepiej będą w niej wyglądały kobiety wysokie, mające twarz kwadratową lub owalną, z mocno zarysowanym podbródkiem. Odpowiednie uczesanie zarówno dla włosów cienkich jak i normalnych ? naturalnie kręconych oraz po trwałej ondulacji.

Strzyżenie. Wilgotne pasma nakręca się na grube wałki, nagrzewa suszarką. Po wysuszeniu i zdjęciu wałków wszystkie włosy należy sczesać na twarz i jednym cięciem skrócić na wysokości czubka nosa. Włosy ułożą się same po odrzuceniu głowy do tyłu.

Jak modelować? Po pierwszym myciu głowy możemy wymodelować uczesanie, wywijając pasma na zewnątrz cienką lub średnią okrągłą szczotką. Inny wariant to nakręcenie suchych włosów na termoloki lub ułożenie fryzury za pomocą grubej lokówki.


Źródło: erodzina.pl

3 komentarze:

 1. tylko dla wysokich;///

  OdpowiedzUsuń
 2. Żal, dlaczego wszystko jest dla wysokich? Ja jestem nisko, i co nic mi nie pasuje?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziewczyny może wam się wydaje ,że jesteści "niskie" Podajcie swoje wzrosty ja mam 166 i jestem zadowolona...
  Fryzury bardzo mi sie podobają ,ale mam krótkie włosy dlatego zapuszczam
  Notka jest boska :)

  OdpowiedzUsuń