-->

Jędrne uda i pośladki - ćwiczenia

Hello!

***

Bez ćwiczeń nie ma ładnego, zgrabnego ciała. A jeśli zostaną umiejętnie dobrane, poradzą sobie nawet cellulitem.

Pracujące mięśnie poprawiają krążenie krwi i limfy oraz “rozbijają” komórki tłuszczowe. Zwiększają też swoją masę. I o to chodzi. Bo kalorie spalane są właśnie w mięśniach - im częściej ćwiczą i im większa ich masa, tym szybciej pozbędziemy się niechcianego tłuszczyku

Stań w szerokim rozkroku i zrób przysiad “sumo”. Przenieś ciężar ciała na lewą nogę, a prawą powoli unieś na wysokość talii. Biodra wypchnięte do przodu. Wytrzymaj chwilę i powoli zejdź do przysiadu. Powtórz 15 razy i zmień nogę.

II wariant: Po przeniesieniu ciężaru ciała na jedną nogę drugą zrób energiczny wykop w bok.

Stań i unieś prawą nogę. Ręce przed siebie, dłonie w piąstki. Powoli prostuj prawą nogę i przenoś ją do tyłu najwyżej, jak potrafisz. Wytrzymaj chwilę i przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz 7-10 razy.

II wariant: Uniesioną przed sobą nogą zrób energiczny wykop w tył.

Zrób klęk podparty. Lewe kolano przyciągnij do siebie. Plecy zaokrąglone. Patrz na kolano. Powoli przenoś lewą nogę w tył najwyżej jak potrafisz, zachowując kąt prosty między udem i podudziem. Wytrzymaj i przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz 15-20 razy i zmień nogę.

II wariant: Powtarzaj ruch nogą bardzo energicznie.

Połóż się na lewym boku. Lewa noga lekko ugięta, prawą wyprostuj przed sobą. Stopę trzymaj 5 cm nad podłogą. Powoli unieś prawą nogę pionowo w górę. Opuść nogę. Powtórz 15 razy i wykonaj całą serię, leżąc na prawym boku.

Połóż się na lewym boku. Tułów podeprzyj na lewym przedramieniu. Prawą dłoń oprzyj na podłodze za sobą. Lewą nogę ugnij w kolanie. Prawą przyciągnij do siebie. Udo tworzy kąt prosty i z tułowiem, i z podudziem. Nie dotykaj stopą podłogi. Wyprostuj prawą nogę, starając się cały czas utrzymywać udo prostopadle do tułowia. Powtórz 15-20 razy i wykonaj ćwiczenie, leżąc na prawym boku.

Stań prosto. Dłonie na biodrach. Patrz przed siebie. Kostkę lewej nogi oprzyj tuż nad prawym kolanem. Nie zmieniając ułożenia tułowia, zejdź do ćwierćprzysiadu. Wytrzymaj chwilę i unieś biodra. Powtórz 5-7 razy i zmień nogę.

Połóż się na plecach. Ręce rozłóż na boki. Zegnij nogi w kolanach. Lewe podudzie oprzyj tuż nad prawym kolanem. Unieś biodra - tułów i prawe udo powinny tworzyć linię prostą. Wytrzymaj chwilę i staraj się obniżyć biodra, ale nie dotknąć podłogi. Powtórz 7-10 razy na każdą nogę.

Weź w dłonie hantle (2,5 kg). Stań w lekkim rozkroku. Ręce opuszczone. Następnie prawą nogą zrób daleki wypad w przód, jednocześnie unosząc dłonie. Udo prawej nogi powinno być równoległe do podłogi, kolano lewej tuż nad podłogą. Odepchnij się prawą stopą, wyprostuj i złącz nogi. Powtórz 20 razy raz prawą, raz lewą nogą.

Uklęknij. W zgięciu prawego kolana umieść hantlę. Oprzyj tułów na przedramionach. Powoli unoś nogę z hantlą najwyżej, jak zdołasz, po czym opuść ją, ale nie dotykaj podłoża. Powtórz 10-15 razy i zmień nogę.

Połóż się na brzuchu. Czoło oprzyj na przedramionach. Prawą nogę zegnij w kolanie pod kątem prostym i unieś ok. 10 cm nad podłogę. Ćwiczenie polega na obniżaniu i unoszeniu kolana o ok. 5 cm przez minutę. Po krótkim odpoczynku zmień nogę.

Stań w szerokim rozkroku. Plecy proste, biodra do przodu. Dłonie złącz za plecami. Utrzymując wyprostowany tułów i cały czas patrząc na wprost, powoli obniżaj i unoś biodra. Powtórz 10-15 razy.

Połóż się na plecach. Zegnij nogi w kolanach. Ręce w bok. Unieś biodra - tułów od barków po kolana tworzy linię prostą. Następnie wyprostuj prawą nogę i zadrzyj stopę. Kolana razem. Nie opuszczając bioder, prostuj i zginaj prawą nogę w kolanie. Zrób 10 powtórzeń. Opuść biodra i zacznij ćwiczyć drugą nogą.

Uklęknij. Tułów wyprostowany, łopatki ściągnięte. Dłonie splecione na plecach. Unieś biodra ok. 15 cm nad podłogę. Ćwiczenie polega na obniżaniu i unoszeniu bioder o ok. 5 cm przez minutę.


Źródło: poradnikzdrowie.pl

5 komentarzy:

 1. Boosko, że piszesz tak jak dawniej ;). I, że masz czas na tego fantastycznego bloga. Te porady napewno wykorzystam :). ikon-bases.blog.onet.pl \//\\//\

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Tylko problem, że nie umiem sobie tego wyobrazic, więc będzie problem ze zrobieniem ;/ Ogólnie bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej! Czytałam twojego bloga jeszcze na onecie i naprawdę pomógł mi w wielu sprawach. Piszesz ciekawe notki, które przydają się w praktyce. Mój ulubiony dział to "Uroda" i "Intymne". Ten drugi zdecydowanie mi pomógł. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

  OdpowiedzUsuń
 4. Droga Ann. Zależy mi na promocji mojego konta na papilocie. http://www.papilot.pl/pasaz/przedmioty-uzytkowniczki/83951/minthax.html . Jest tam dużo biżuterii, dodatków i tym podobnych rzeczy do kupienia. Gdybyście napisały o mnie artykuł mogłabym się odwdzięczyć promocją waszego bloga na pulsie-reklamy, czyli 1000 wejść na waszego bloga, albo komentarze. Proszę o szybką odpowiedź. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. moj adres to velours@vp.pl :)

  OdpowiedzUsuń