-->

Kolczyki i kolczykowanie- czyli wszystko o piercingu

Niestety usunęłam współautorkę mojego bloga, ponieważ pokłciłyśmy się, bo nie podobał mi się styl pisania notek. Jest wolne miejsce. Jeżeli ktoś chce być współautorką to więcej informacji z boku. A teraz notka jednej z kumpeli:

***

Cześć! Na początek może zaproszę was na moje blogi :) www.harryp7.blog.onet.pl ,a także www.blog.harcerski.pl/monika/ jak również www.bloggers1.blog.onet.pl (rzadko piszę, bo nikt nie czyta, ale możecie zamawiać :)) :P A teraz zacznijmy od początku. „Kocham Piercing”- wiele osób tak mówi, a ma zaledwie kilka kolczyków i to w uszach. Przebicie ucha u kosmetyczki to NIE jest piercing. Przytoczę, może definicje z wikipedii:

Piercing (z ang., wym. pirsing; inaczej kolczykowanie, przekłuwanie) – jedna z popularnych form ozdabiania ciała. Polega na wykonywaniu przekłuć w specyficznych miejscach ciała (np. nosa) i wprowadzaniu w takie miejsca kolczyków wykonanych zwykle (w odróżnieniu od kolczyków tradycyjnie zakładanych do uszu) z tytanu lub stali chirurgicznej, do permanentnego noszenia. Ze względu na radykalny charakter takiego ozdabiania ciała, piercing jest zaliczany do jednej z praktyk tzw. modyfikacji ciała.

A teraz uwaga! Pamiętajcie, że piercing wykonuje się tylko i wyłącznie za pomocą igły. Pistolety są przeznaczone do przekłuwania ucha. Gdyby kosmetyczka zaproponowała wam kolczyk w pępku, który zrobiłaby za pomocą pistoletu uciekajcie gdzie pieprz rośnie.

Jednak, gdybyście nie uciekli to wasz pępek wyglądałby właśnie tak.^^

Załóżmy, że się zdecydowaliście, uzyskaliście zgodę rodziców. To teraz trzeba wybrać profesjonalne studio.

Najlepiej popytać się wśród znajomych, rodziny i przyjaciół. Dowiedzieć się czy byli zadowoleni, jeśli już jesteśmy przy tym punkcie to osobom z Warszawy polecam studio przy Dereniowej 13. Byłam, przekłułam pępek i jestem zadowolona. Koszt kolczyka w pępku wynosi ok. 130-150 zł, ale pamiętajcie, że niektóre studia cenią się bardziej.

Sterylność. Bardzo ważny punkt. Jeśli studio będzie przypominało melinę to możecie wyjść bez słowa i będziecie mieli moje błogosławieństwo. Brudne studio może być przyczyną zakażenia. Więcej informacji o wyborze dobrego studia znajdziecie na http://www.wildcat.pl/index2.htm

A więc kolejny krok. Wybraliśmy studio. Odmierzają nam na pępku 9 mm kładziemy się, polewają nas substancją odkażającą (nie wiem jaką, ponieważ byłam tak przerażona, że wolałam nie wiedzieć). Chwytają kawałek skóry szczypcami, ale jeśli ucisk będzie bardzo mocny, to po prostu wstańcie i wyjdźcie. Zostajecie? Ok., wasz pępek będzie wyglądał tak:

Przekłuliśmy, mamy kolczyk. Teraz trzeba odpowiednio o niego dbać. Szczególnie o niego dbajcie. Nie ubierajcie uciskających ubrań. Nie polewajcie raczej wodą utlenioną. Lepszym rozwiązaniem będzie sól fizjologiczna dostępna w aptece . Więcej informacji na: http://www.wildcat.pl/index2.htm

Powyższe zdjęcia są zaczerpnięte z www.wildcat.pl aby obejrzeć więcej zdjęć pokazujących skutki złej pielęgnacji i tym podobnych to zapraszam na link: http://www.wildcat.pl/index2.htm


8 komentarzy:

 1. Ja Cię kręcę ale głupoty. Szczególnie to o higienie. Nie polewać wodą utlenioną?! A jak chcesz zmyć krew, która wiadomo, że na początku leci przez parę dni? Polewa się wodą utlenioną, przy kazdym czyszczeniu przekłutego miejsca, potem stosuje się specjalny preparat, który powinnaś kupić za ok. 15 zł w każdym salonie (after piercing lotion). Sama mam kolczyki pod wargą i w biodrach, dbałam o nie własnie tak, jak zalecił mi profesjonalista. Wprowadzisz dziewczyny w błąd i narobisz szkód. Nie zawsze to, co przeczytasz na Internecie jest zgodne z prawdą. Lepiej iść do salonu i się pytać a nie pisać bzdury..

  OdpowiedzUsuń
 2. Yyy . Własnie ze nie polewa się wodą utlenioną , bo to podrażnia . Wiem , bo się na tym znam . I tu są napisane bardzo mądre słowa . Na dodatek widze ze kozystała autorka z pewnej strony o piercingu , wiec napewno wszyskto jest dobrze . ;P [justinkowe-love-story]

  OdpowiedzUsuń
 3. a jeśli ja przemywam woda utleniona to co ?

  OdpowiedzUsuń
 4. ja miałam nos przebijany pistoletem i nic się nie działo z dnia na dzień ładnie się goiło;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam kolczyka w pępku, wrdze i 8 kolczyków w jednym uchu i oczywiście w języku..
  I przy przebiciu pępka polewałam go wodą utlenioną i wszytko mi się dobrze zagoiło..
  Ale jeśli chodzi o sól fizioleogiczną też może być, ale nie we wszystkich przypadkach ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja sama sobie robiłam w pępku i nic mi nie było i przemywałam wodą utlenioną i nic:D
  Bez przesady nie straszcie wiary bo prawda jest inna!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. polewam wodą utlenioną i jest okey .
  zagoiło się elegancko ;)
  nie ma co się bać
  woda utleniona szybko goi :d
  ale także warto kupić trybuiotyk i smarowac nim pępek :)

  OdpowiedzUsuń