-->

Piękne paznokcie - manicure.

Heyka!

***

1.

Manicure zacznij od opiłowania paznokci. Jeżeli są kruche, użyj papierowego lub piaskowego pilnika. Zasadą jest, że piłujemy je w jednym kierunku, od brzegu ku środkowi paznokcia. Nie piłuj ich głęboko po bokach, gdyż powoduje to ich zadzieranie i łamanie się.

2.

Teraz zanurz na 10 minut palce w zmiękczającej kąpieli w ciepłej wodzie. Dodaj do niej łagodny środek myjący (żel do mycia, szampon itp.) oraz, by rozjaśnić skórę wokół paznokci i usunąć przebarwienia na ich płytce, sok z połówki cytryny.

3.

Teraz pozbądź się zarastających płytkę paznokcia skórek. Nie wycinaj ich jednak, ale użyj specjalnego sztyftu. Możesz też nałożyć na parę minut zmiękczający żel, a potem odsunąć je delikatnie drewnianym patyczkiem lub tzw. kopytkiem.

4.

Twoje paznokcie są łamliwe, rozdwajają się, mają bruzdowatą powierzchnię? Wetrzyj w nie odżywkę. Wmasuj ją w całą płytkę, a szczególnie w jasny półksiężyc u nasady paznokcia (to tzw. macierz, żywa część paznokcia).

5.

Pora na wygładzenie i wypolerowanie paznokcia. Przetrzyj je gładszą powierzchnią pilnika, a potem wypoleruj specjalną polerką. Polerowanie nie tylko nadaje połysk płytce, ale też pobudza krążenie i wzmacnia paznokcie!

6.

By lakier wyglądał ładnie i utrzymał się długo, warto malowanie po celebrować... Najpierw nałóż bazę, która zabezpieczy paznokieć przed przebarwieniem i szkodliwym wpływem lakieru. Polakieruj dwukrotnie i nałóż utwardzacz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz