-->

Solarium - najczęstsze pytania

Hello!

***

1. Idę po raz pierwszy do solarium, ile minut mogę się opalać?

2. Jakich kosmetyków należy używać w solarium?

3. Czy solarium wysusza pryszcze?

4. Czy mogę się opalać gdy mam podrażniona skórę goleniem?

5. Czy są kosmetyki, które przyspieszą opalanie?

6. Czym sie różni Turbo od zwykłego łózka solarium?

7. Co ile dni mogę chodzić do solarium?

8. Co zrobić żeby skóra mi nie schodziła tak szybko?

9. Co zrobić ,żeby opalenizna nie wyblakła?

10. Czy są jak posmaruje się np. kremem na rozstępy i pójdę na solarium to czy nic mi się nie stanie?

11. Ile mniej więcej kosztuje wizyta w solarium?

12. Ile kosztują kosmetyki do stosowania w solarium?

13. Czy mogę chodzić do solarium jeśli mam brodawki albo pieprzyki?

14. Na co mam zwrócić uwagę aby uznać ze będę się bezpiecznie opalać?

15. Jakie kosmetyki używać po opalaniu?

16. Czy można się kąpać po opalaniu?

17. Czym posmarować twarz?

18. Opalać się w bieliźnie czy bez?

19. Leżeć na brzuchu czy na plecach?

1. Czas naszej wizyty w solarium zarówno gdy idziemy po raz pierwszy jak i któryś z kolei zależy przede wszystkim od typu karnacji. Jednak gdy idziemy po raz pierwszy do solarium należy iść na jak najkrótszy czas.Czas spędzony w solarium zależy od tzw Fototypu- tak więc:

fototyp 1- ciemne włosy, śniada cera, ciemne oczy,

fototyp 2- szatynowe włosy, lekko śniada cera, zielone lub piwne oczy,

fototyp 3- ciemne blond włosy, niebieskie oczy, jasna skóra,

fototyp 4- rude lub jasne blond włosy, niebieskie oczy, piegi.

Osoby o fototypie 1 to szczęściarze ,którzy mogą leżeć w solarium od 20-30 min, fototyp 2 może opalać się od 15-20 min , fototyp 3 od 10-12 min, fototyp 4 powinien unikać solarium a jeśli już to opalać się nie dłużnej niż 5 min!! Teraz gdy już znamy swój fototyp możemy stwierdzić na jaki czas możemy iść po raz pierwszy do solarium. Aby obliczyć ten czas wystarczy odjąć 5 min od zalecanego czasu opalania, tak więć np fototyp 3 powinien iść na około 7 min. Wartości, które podałam są wartościami czasu bezpiecznego opalania.

2. W solarium należy używać kosmetyków specjalnie do niego przeznaczonych. W każdym solarium takie kosmetyki powinny być dostępne. Osobiście stosuje oliwkę,ale tym samym nie przestrzegam zasad bezpiecznego opalania wiec proszę mnie nie naśladować Szeroką gamę kosmetykow do opalania w solarium oferuje firma SOLEO ,która jest stosunkowo tania na rynku. Lepsze kosmetyki i co sie z tym wiążę droższe oferuje firma AUstralian gold.

3. To dość sporna kwestia i tak naprawdę to zależy od naszej skóry. Nie polecam tej metody dla osób które maja ropne pryszcze,bowiem problem zniknie tylko,że powróci z podwójna siła po kilku dniach. Są takie osoby ,które uważają ze solarium leczy ich problem. Osobiście uważam ,ze jest to kiepski sposób na leczenie pryszczy.

4. Należy w zasadzie unikać solarium gdy ma się na skórze jakiekolwiek podrażnienia. Jednak w przypadku mężczyzn którzy golą się średnio co drugi dzień czekanie na zagojenie się wszelkich podrażnień doprowadziło by do tego ze nigdy nie mogli by pójść do solarium ze względu na podrażnienia na twarzy. Tak więc drodzy panowie, dzień przed wizyta w solarium nasmarować buźkę tłustym kremikiem i bez skrupułów można iść do solarium. Nie będę wspominać o chodzeniu do solarium tuż po wizycie u kosmetyczki bo to zabójstwo dla skóry!!!

5. Są. To tzw. aktywatory opalania. Skóra ma naturalna barierę ,która ujawnia się po którejś z kolei wizycie w solarium. Na chłopski rozum: gdy chodzimy do solarium z wizyty na wizyty widzimy zjawisko polegające na tym że nie opalamy się już tak bardzo jak za 1 czy 2 razem. Są kosmetyki, które tą barierę "łamią" i znów możemy cieszyć się bardziej brązowa skórą z wizyty na wizytę.

6. Turbo to zazwyczaj łózko którego lampy maja moc około 160 V, zwykłe łóżko to około 100 V. Tak więc na łóżku Turbo opalimy sie szybciej. Jednak niektórzy właściciele solarium oszukują i często 160 zastępują 100 twierdząc ze jest to łózko Turbo. Dlatego wybieram zawsze 100.

7. Są tacy ,którzy chodzą do solarium co 2 dzień. Jest to według mnie zabójstwo dla skóry. Między wizytami w solarium powinien być odstęp minimum 24 godzin. Polecam wizyty raz w tygodniu.

8. Temat nurtujący chyba każdego "opalacza" zarówno słonecznego i solaryjnego. Przede wszystkim przed pierwsza a potem co 2 tygodnie należny wykonać peeling całego ciała nie pomijając twarzy. Dla niewtajemniczonych- peeling to zabieg złuszczający naskórek. Zamiast peelingu można po prostu porządnie wyszorować ciało gąbka. Po takim zabiegu skóra będzie właściwie przygotowana do opalania. Po wizycie w solarium należy unikać leżenia i moczenia sie w wannie ponieważ takie leżenie powoduje zmiękczanie naskórka który po prostu odchodzi razem z opalenizną. Należy unikać tarcia skóry ręcznikiem, wystarczy delikatnie przykładać ręcznik w celu wchłonięcia wody. Tak więc po opalaniu należy wziąć prysznic i delikatnie wytrzeć skórę.

9. Aby opalenizna nie wyblakła trzeba po prostu raz na jakiś czas utrwalić ja wizyta w solarium. Nie oczekujmy że po 1 wizycie będziemy brązowi bo to jest niemożliwe. Warto zaznaczyć że opalenizna z solarium blaknie o wiele szybciej niż opalenizna słoneczna.

10. Nic się nie stanie jeśli posmarujemy się np 2 godziny wcześniej, bowiem niektóre kosmetyki tego typu mają w swoim składzie, składniki które raczej źle reagują w połączeniu ze promieniami z solarium co może wywołać jakąś reakcje skórną. Tak więc, lepiej nie kombinować i unikać smarowania sie różnorakimi specyfikami przed wizytą w solarium.

11. Ceny są różne.

Dla przykładu poddam cennik mojego solarium :

160 V:

5 min - 6 zł

10 min- 11 zł

15 min- 13 zł

20 min- 18 zł

100 V:

5 min -4 zł

10 min- 7 zł

15 min-11,50 zł

20 min- 13,50 zł

Ceny w każdym solarium sa zróżnicowane, jednak nie dajmy skusić sie tanim solariom w którym często są stare lampy. Wyjętej stanowią nowe solaria z promocyjnymi cenami.

12. Jednorazowa saszetka olejku do opalania do wydatek rzędu około 5-6 zł,ceny są zróżnicowane w zależności od firmy kosmetyku.

13. Brodawki i pieprzyki to przeciwwskazanie do wizyt w solarium. Skonsultuj to najlepiej z lekarzem.

14. Solarium, a raczej łózko na którym się opalamy powinno być zdezynfekowane, powinny się tam znajdować okulary ochronne, mleczko i waciki do zmywania makijażu,papierowy ręcznik, lampy powinny znajdować się około 15 cm od twarzy. Spotkałam sie z solarium (skusiła mnie jego tania oferta) w którym lampy znajdowały się jakieś 3 cm od moich oczu,zrezygnowałam po minucie. W solarium powinna znajdować się toaleta oraz umywalka

15. Po opalaniu najlepiej zastosować kosmetyki po opalaniu Są to zazwyczaj kosmetyki z aloesem i witaminą E. Jeśli nie stać nas na wydatek w postaci specyfiku po opalaniu, ciało należy nasmarować balsamem, a twarz kremem.

16. Po wizycie w solarium należy odczekać godzinę zanim wskoczymy pod prysznic. Woda która będziemy się myc powinna byc raczej chłodniejsza niż gorętsza.

17. Twarz posmarować należy koniecznie kremem z filtrem, ponieważ skóra twarzy jest bardzo wrażliwa. Gdy po wizycie w solarium nie daj boże pojawi się silne zaczerwienienie należy zastosować maść z witamina A ,do kupienia w aptece :) Maść łagodzi wszelkie podrażnienia i sprzyja regeneracji naskórka.

18. Mężczyźni mogą opalać się bez bielizny. Kobiety ze względu na bezpieczeństwo powinny opalać się w majtkach. Znane są przypadki zarażenia się grzybica pochwy w solarium, mężczyzn to nie dotyczy. Jeśli chodzi o biustonosz-nie ma przeciwwskazań do opalania się bez niego :)

19. To kwestia przyzwyczajenia. Opalamy sie na brzuchu gdy chcemy uniknąć opalenia twarzy. Polecam jednak opalanie się na plecach (szczególnie panowie) ze względu na wygodę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz