-->

Walka z łupieżem

Witam!
Łupież - schorzenie milionów ludzi na całym świecie( w Polsce prawie połowy mieszkańców) jest dość dokuczliwym schorzeniem skóry głowy. Zaniedbanie łupieżu może prowadzić do powstania łojotokowe zapalenie skóry- co już nie jest tak obojętne dla zdrowia naszej skóry.
***


Łupież - schorzenie milionów ludzi na całym świecie( w Polsce prawie połowy mieszkańców) jest dość dokuczliwym schorzeniem skóry głowy. Zaniedbanie łupieżu może prowadzić do powstania łojotokowe zapalenie skóry- co już nie jest tak obojętne dla zdrowia naszej skóry.

Nie czekaj rozpocznij walkę z łupieżem już dziś!

Przyczyna
Występowanie łupieżu najczęściej jest spowodowane podrażnieniem skóry głowy przez środki chemiczne: szampony, żele, farby itp. Również woda o złej twardości, PH lub ze zbyt dużą zawartością chloru i innych substancji może powodować łupież. Skóra głowy jest bardzo wrażliwa toteż odpowiednia higiena i środki przeciwdziałające łupieżowi są tutaj podstawą leczenia. W większości przypadków potrzeba jednak wizyta u dermatologa, który przygotuje plan leczenia łupieżu.
Bezpośrednią przyczyną łupieżu jest drożdżak Pityrosporum ovale,występujący naturalnie na skórze człowieka. Drożdżak ten rozwija najlepiej na skórze głowy szczególnie pokrytej włosami. Bardzo często nierównowaga w procesie odnawiania skóry prowadzi właśnie do schorzenia jakim jest łupież. Łupież występuje również z powodu braku cynku w organizmie - jego uzupełnienie jest pierwszym krokiem do przywrócenia równowagi na skórze. Łupież może być także oznaką znacznie poważniejszych chorób dla tego powinniśmy poddać ocenę skali występowania łupieżu specjaliście od skóry i włosów- dermatologowi.
Rodzaje łupieżu
  • Suchy łupież najczęściej występujące schorzenie objawiające się białymi - suchymi płatami łupieżu na skórze. Płaty te są uciążliwe z uwagi na łatwe odrywanie. Często widzimy na ubraniach płatki łupieżu -co nie jest widokiem miłym dla naszych oczu.
  • Tłusty łupież jest bardziej dolegliwym schorzeniem łupieżowym,polegającym na swędzeniu i przyleganiu do skóry żółtych grudek łupieżu.Zazwyczaj przy łupieżu tłustym występujące również stan zapalny skóry głowy.
Jak wygląda łupież:

łupież

Jak zwalczyć łupież?

W tej chwili na półkach w sklepie stoi cała gama kosmetyków służących do starcia z łupieżem, właściwie każda firma kosmetyczna ma w swojej ofercie taki specyfik.Idealnym rozwiązaniem jest wizyta u dermatologa, zapewne przepisze nam lek, a nie jeden z rozreklamowanych w mediach produktów. Jeśli jednak musimy ominąć wizytę u niego przy wyborze należy pamiętać o kilku rzeczach:
  • nie należy opierać się tylko i wyłącznie reklamie ("dobry produkt nie potrzebuje reklamy")
  • skuteczność nie zawsze idzie w parze z ceną
  • nie kupujmy "wynalazków"- nie chcemy eksperymentować na włosach
  • jeśli kupujemy szampon na własną rękę zapytaj kogoś o opinię np. farmaceuty w aptece

ProduktyNIZORAL SZAMPON 60ML

Szampon Nizoral jest lekiem stosowanym w leczeniu i zapobieganiu grzybic owłosionej skóry głowy, twarzy i klatki piersiowej wywoływanych przez dermatofity i drożdżaki (Pityrosporum ovale).


Zastosowanie:
Lek Nizoral szamponleczniczy, 20mg/g wskazany jest w leczeniu i profilaktyce następującychchorób skóry: łupieży skóry głowy (złuszczenie się naskórka skóryowłosionej głowy w postaci białych łatwo oddzielających się łusek).Łojotokowym zapaleniu skóry (brązowo-czerwone plamy na klatcepiersiowej i na twarzy, które złuszczają się w postaci białych lubżółtych łusek. Łupieżu pstrym (małe, białe plamki na skórze klatki piersiowej).

Dawkowanie/Sposób użycia:
SzamponNizoral w łupieżu zwykłym i łojotokowym zapaleniu skóry stosuje się wnastępujący sposób: Okres leczniczy - 2 razy w tygodniu przez 2-4tygodnie. Nanieść niewielką ilość szamponu na zainfekowaną skórę (włosymogą być uprzednio umyte normalnym szamponem). Używając niewielkiejilości wody, rozprowadzić szampon równomiernie na skórze. W przypadkudługich włosów wystarczy umyć jedynie skórę głowy. Wcierać szampon wskórę aż do uzyskania piany. Pozostawić pianę na około 5 minut, anastępnie spłukać. Na co dzień można używać zwykłego szamponu.Profilaktyka - raz na dwa tygodnie, tak jak w okresie leczniczym.Stosowanie szamponu Nizoral w łupieżu pstrym: Okres leczniczy - razdziennie przez 5 dni. Profilaktyka - przed okresem letnim raz na dobęprzez 3 kolejne dni.


Cena ok: 27 pln
Pojemność: 60 ml

6 Saszetek po 6 ml ok 22 pln... jedna ok 5 pln

1 komentarz:

  1. Ostatni koleżanka poleciła mi twój blog i naprawdę warto czytać twoje posty bo są bardzo ciekawe. Ja polecam kosmetyki do włosów tłustych z sklepu internetowego BingoSpa ;)

    OdpowiedzUsuń