-->

Zostań tancerką!

Hej!
Na dzisiaj ciekawa notka zaproponowana w dziale propozycji na nowe artykuły, zachęcam do pisania swoich pomysłów. Wystarczy kliknąć w link "Dodaj propozycję(...)"
Chciałam jeszcze poinformować, że ostatnio udzieliłam swojego pierwszego wywiadu gazetce blogowej. Możecie go przeczytać klikając na link z lewej strony bloga "Onet Magazine". Było to ciekawe doświadczenie i z chęcią udzieliłabym jeszcze wywiadów.~*~Adrenalina, kolorowe stroje, satysfakcja, muzyka i robienie tego co się kocha... czy to odnajdujesz w tańcu? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Ja tancerką?
Chcesz być tancerką? Najpierw zastanów się dla czego? Czy to jest naprawdę to,co chciałabyś robić? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi: Tak! Podpowiem Ci jak to zrobić!
Twój wygląd.

Musi być adekwatny do stylu w jakim zamierzasz tańczyć. Taniec towarzyski? Bądź elegancką perfekcjonistką. Hip-hop? Czapka z daszkiem i dresowe spodnie. Modern? leginsy i wyciągnięta koszulka. Jeśli w tańcu wyrażasz siebie dodaj odrobinę stylizacji, która to podkreśli.
...ale tak naprawdę w tańcu nie liczy się to jak wyglądasz tylko jak panujesz nad ciałem kiedy płynie muzyka :)

Twój charakter.
W zawodzie mile widziane przyjazne nastawienie do świata. Nikt nie będzie chciał z Tobą pracować jeśli będziesz chodzić naburmuszona i nic nigdy Ci się nie będzie podobać. niestety musisz umieć się przystosowywać, szybko się uczyć i być bardzo pracowitą. To prawda, że tylko ciężki trening czyni mistrza!
Zdeterminowana
Jeżeli spełniasz powyższe kryteria możesz myśleć o karierze tancerki! Ale to dopiero początek. Zastanów się jeszcze, czy... Masz na to pieniądze. Może wyda Ci się to dziwne, ale rozpoczęcie kariery kosztuje.
Twoje możliwości finansowe
Tancerka nie koniecznie jest od razu bogatą osobą. Na początku trzeba raczej inwestować w siebie. Jeżeli poważnie myślisz o tym zawodzie zastanów się, czy masz takie możliwości. Kosztowne są częste dojazdy na casingi, jeśli mieszkasz w innym mieście, różne stroje, sale do ćwiczeń. Musisz być na to przygotowana. Już wiesz, jakie trzeba spełnić kryteria, by zostać tancerką. Teraz pojawiają się pytania: jak to zrobić? Gdzie się zgłosić? Czy konieczny jest kurs, czy szkoła tańca?

Kurs tańca

Szkoła tańca to ważny element. Możesz mieć talent, ale bardzo ważny jest warsztat czyli praca jaką wkładasz w naukę tańca i Twoje umiejętności. Teraz zastanów się co najbardziej lubisz tańczyć, włącz muzykę i zobacz czy dajesz radę. Jeśli tak to wejdź w wyszukiwarkę internetową i poszukaj odpowiedniego kursu czy szkoły blisko Twojego miejsca zamieszkania. Do perfekcji została Ci tylko ciężka praca nad sobą i Twoimi umiejętnościami.
Pierwsze występy
Pierwsze występy przeznacz dla rodziny. Wybierz sobie ulubioną piosenkę, przygotuj układ i sprawdź czy podoba się Twoim bliskim. Jeśli będą zachwyceni to jesteś na dobrej drodze. teraz zastanów się czy w Twoim mieście nie szykuje się jakiś festyn, biesiada czy jakaś inna lokalna impreza, na której mogłabyś wystąpić. Jeśli tak wybierz się do organizatorów i zaproponuj siebie jako ciekawy punkt programu. Nie powinni odmówić :)
Castingi.

A teraz zacznie się najlepsza zabawa. Wszyscy wiemy, że najszybciej można się wybić z programów telewizyjnych, ale ja mówię spokojnie po kolei. Poszperaj w internecie czegoś na swoje siły, jakiś spektakl, musical czy coś w tym stylu.. kiedy będziesz miała już małe doświadczenie występowania przed dużą publicznością wtedy udaj się na casting do YCD. Teraz dopiero możesz powiedzieć, że jesteś gotowa na karierę.
Oczywiście jeśli wybierzesz styl typu taniec towarzyski droga wygląda troszeczkę inaczej, ale tego dowiesz się już w szkole tańca, którą wybierzesz.

2 komentarze:

 1. Koocham tańczyć ; DD
  Nie wiem jak się do tego zabrać .... ; /
  Mam dopiero 13 lat ...
  Ale to może najlepszy czas ....
  Musze wybrać gimnazjum ; ]]
  Too ... Może coś związanego z sportem i tańcem ...
  Poświęcam na taniec duuuużooo czasu, to jest moja pasja ...
  Nie zrezygnuje z tego ; ))
  Ale jak przekonać rodziców, że to naprawdę chcę robić w życiu ?

  OdpowiedzUsuń
 2. ja mam12 lat i kocham tańczyć bez granicznie ale niewiem jak się wybić mam nadzieje że mi się uda!:)

  OdpowiedzUsuń