-->

Jak dbać o włosy latem?

Hej!

~*~

Latem przeważnie zwracamy uwagę na to aby dbać o swoją skórę. Nakładamy kremy z filtrem, nawilżamy po opalaniu itp. A co z włosami? Otóż im też należy się ochrona :) Co najbardziej szkodzi naszym włosom latem? Niezaprzeczalnie słońce.
Słońce powoduje, że włosy stają się suche, płowieją, stają się matowe, łamią się oraz zaczynają rozdwajać. Na ich szkodliwe działanie narażone są włosy jasne, farbowane, oraz po trwałej ondulacji. Szkodliwe dla naszych włosów działanie słońca potęguje woda (zarówna chlorowana, jak i morska), silny wiatr oraz piasek.Nakrycie głowy
   
Warto zadbać o nakrycie głowy w postaci modnych kapeluszy, chust bądź czapeczek, które dodadzą Ci charakteru, a dodatkowo ochronią przed promieniowaniem słonecznym.

Kosmetyki
Stosuj specjalne kosmetyki pielęgnacyjne i stylizacyjne z serii słonecznych. Wzbogacone są one o filtry UV, które zabezpieczają włosy przed przenikaniem promieni ultrafioletowych w jego głąb. Ważne, by zastosować je ok.30 minut przed wyjściem na słońce. Odpowiedni szampon jest jednak dopiero początkiem pielęgnacji. O włosy należy dbać nie tylko po ekspozycji na słońce, ale także w trakcie. W tym celu, bardzo przydatne okazać się mogą spray'e ochronne, kremy bez spłukiwania oraz mgiełki.

Suszenie
Latem daj im wolne od suszarki, pozwól schnąć naturalnymi sposobami. Jeśli posiadasz suszarkę z zimnym strumieniem powietrza to idealne rozwiązanie ruszenia w upalne dni. Nie dość, że nie niszczysz włosów to na dodatek się ochłodzisz.
A co z prostowaniem? Loki i fale jak najbardziej wskazane, odłóż prostownicę dla modnej fryzury ułożonej przez wiatr :)


Ponad to...
 
pamiętaj, by po każdym plażowaniu i kąpieli w morzu umyć włosy resztek soli, piasku i kurzu. Po użyciu odżywki spłucz je zimną wodą – zamkniesz łuski włosa, dzięki czemu będą wygładzone.
Nie wychodź na słońce z mokrą głową. Krople wody na włosach działają jak soczewki, skupiając szkodliwe promienie słoneczne, przez co w skutkach przypominają działanie rozjaśniacza.

2 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń