Hey!
***
Póki jest nienaruszony, nie zajdziesz w ciążę. Prawda czy fałsz? Cała prawda o dziewiczej błonie.
Błonę dziewiczą można odzyskać
PRAWDA. Ten niewielki fałd śluzówki, oddzielający przedsionek pochwy od jej wnętrza ma bardzo małą powierzchnię i bez trudu można go odtworzyć z fragmentu śluzówki pochwy. Nie jest to zbyt skomplikowana operacja. Zamożne Arabki, które straciły cnotę, zanim przyszedł czas na noc poślubną, jeżdżą do renomowanych klinik przede wszystkim w Londynie i słono płacą za odnowienie błony dziewiczej. Dzieje się tak dlatego, że w ortodoksyjnych krajach arabskich dziewictwo jest formalnie niezbędne przy zawieraniu związku małżeńskiego. A błona naturalna czy odbudowana niczym się nie różnią.
Wszystkie dziewice mają błonę
FAŁSZ. Niezwykle rzadko, ale jednak zdarza się, że dziewczynka rodzi się bez tej fałdki (a nawet bez pochwy). Wtedy zarówno pochwę, jak i błonę dziewiczą można chirurgicznie odtworzyć. Poza tym, jeśli przyjmiemy, że dziewictwo traci się podczas stosunku płciowego z mężczyzną, to kobieta, której błona została zniszczona w inny sposób, nadal przecież pozostaje dziewicą. A do pęknięcia tego fałdu śluzówki może dojść na różne sposoby, np. podczas głębokiej masturbacji czy pettingu albo niewłaściwego stosowania tamponów higienicznych (m.in. dla dziewic przeznaczone są te w rozmiarze mini) czy wykonywania irygacji pochwy lub na skutek bardzo silnego rozciągania mięśni krocza przy wyczynowym uprawianiu niektórych sportów, np. wyścigów na skuterach wodnych.
Błona nie chroni przed ciążą
PRAWDA. Błona dziewicza oddziela wnętrze pochwy od jej przedsionka. Nie jest jednak w stu procentach szczelna - ma jeden lub kilka otworków, którymi krew menstruacyjna wydostaje się na zewnątrz. Tymi samymi otworkami ruchliwe plemniki mogą łatwo się dostać do wnętrza pochwy i powędrować dalej, w stronę gotowego do zapłodnienia jajeczka. Wystarczy, że wytrysk nastąpi w przedsionku pochwy, a nawet na wargach sromowych. Sprytne plemniki sobie poradzą. Tak więc nawet przy płytkim stosunku trzeba zabezpieczać się prezerwatyw
Również dziewica powinna chodzić do ginekologa
PRAWDA. Zwłaszcza jeśli dziewczyna już miesiączkuje. Nie musi obawiać się utraty cnoty podczas badania, ponieważ ginekolog dziewice bada inaczej - albo przez odbyt, albo używając specjalnego, małego wziernika, który nie naruszy błony. Po takim wstępnym badaniu lekarz może powiedzieć, np. jaki typ błony ma młoda dziewczyna i czego w związku z tym może się spodziewać podczas pierwszego stosunku płciowego. Jeżeli okaże się, że ten fałd śluzówki jest bardzo mocny, gruby, silnie ukrwiony i ginekolog przewiduje, że zbliżenie będzie dla kobiety naprawdę przykre (bolesne, z silnym krwawieniem) - warto zapytać o możliwość nacięcia błony dziewiczej skalpelem. Taki zabieg jest prawie bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut.
Przerwanie błony jest związane z bólem i krwawieniem
FAŁSZ. Tak bywa naprawdę rzadko, ale ten mit jest chyba najczęściej przekazywany z pokolenia na pokolenie. Częściej do Krwawienia w ogóle nie dochodzi. Dużo zależy tu od budowy błony. Może ona być półksiężycowata, brzeżna, sitkowata, perforowana. Większość kobiet ma półksiężycowatą (tak naprawdę bardziej przypomina kształtem okrąg). Dziewica z taką błoną podczas pierwszego stosunku prawie nie odczuwa bólu ani nie krwawi, bo śluzówka pęka bez trudu i zwykle jest mało ukrwiona.
Za "pierwszym razem" zawsze pęka
FAŁSZ. Zwykle tak się dzieje, ale jeżeli ten drogocenny fałd śluzówki jest naprawdę gruby i mocny lub rozciągliwy, może pozostać nienaruszony nawet po wielokrotnych zbliżeniach. Zwłaszcza gdy stosunki płciowe są tzw. przedsionkowe, czyli partner nie wprowadza penisa do pochwy zbyt głęboko, ponieważ albo ma taką technikę uprawiania seksu, albo jego członek nie jest okazałych rozmiarów.
Dziewica może urodzić dziecko
PRAWDA. Jeżeli nie doszło do naruszenia błony dziewiczej - ponieważ np. stosunki były przedsionkowe - a mimo to plemniki dostały się przez mikrootworki w błonie do wnętrza pochwy i dalej, a potem doszło do zapłodnienia komórki jajowej, to kobieta może stracić dziewictwo (w sensie zawężonym do zerwania błony) dopiero w czasie porodu. Takie przypadki zdarzają się jednak bardzo rzadko.
Źródło: poradnikzdrowie.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz