-->

Darmowe maseczki - szybko, łatwo i tanio...

I znowu witam dzisiaj po raz drugi!

jak już pisałam to notka o domowych maseczkach, zapraszam do poczytania:

***

Domowe maseczki

Jeśli twarz wygląda szaro i zmęczona możemy temu szybko zaradzić robiąc maseczkę używając produktów, które znajdują się w kuchni. Jest to maseczka, która nadaje się do każdego rodzaju cery, a jej przygotowanie nie zajmie więcej niż 5 minut.

Wystarczy utrzeć małe jabłko na tarce z gęstymi otworkami, wymieszać z łyżką mąki ziemniaczanej lub kukurydzianej i kilkoma kroplami soku z cytryny. Maseczkę nakładamy na twarz na 15 minut, a następnie zmywamy na przemian zimną i ciepłą wodą.

W okresie letnim na maseczki, które doskonale regenerują skórę twarzy i dekoltu możemy wykorzystać owoce (np. truskawki, poziomki).Taka maseczka nie sprawi nam żadnego kłopotu z przygotowaniem, ponieważ wystarczy owoce rozgnieść na miazgę i położyć na twarz i szyję.

Osoby cierpiące na chorobę naczyń krwionośnych (naczyniówka), która objawia się zwykle małymi czerwonymi pajączkami występującymi na skórze twarzy i nóg mogą zafundować sobie kompres, który przygotować można z jednej lub dwóch łyżek siemienia lnianego i łyżki mięty. Mieszankę ową zalewamy jedną szklanką wrzątku. Po 20 minutach przecedzamy zioła i gęstą papkę nakładamy na chore miejsca, które przykrywamy ciepłym kompresem na ok.15 minut.

Dla cer trądzikowych doskonała będzie maseczka przygotowana z ugotowanej cebuli, roztartej na miazgę i wymieszanej z łyżką mąki kartoflanej. Taką maseczkę kładziemy na twarz na 30-45 minut i zmywamy ją wywarem z rumianku.

Dla cery tłustej, ze skłonnościami do wyprysków możemy wykorzystać maseczkę z niewielkiej ilości drożdży wymieszanych z ciepłym mlekiem. Masa powinna mieć dosyć gęstą konsystencję. Rozprowadzamy ją na twarzy i dekolcie, a po 10 minutach zmywamy.

Te zabiegi nie zajmują wiele czasu i przynoszą doskonałe rezultaty, a pamiętajmy, że skóra twarzy, szyi i dekoltu jest naszą prawdziwą wizytówką.


Źródło: (zagubione w odmętach internetu)

2 komentarze: