-->

Joga - pomoc w stresie... cz.2

Heyah!!

Notkę z prośbą zrealizuje w najbliższym czasie. A dziś dam dwie notki. Drugą część pozycji jogi i notkę o darmowych maseczkach. To tej notki zainspirował mnie dzisiejszy odcinek Przymierzalni na Zigzapie.

***

Wszystkie potrzebne przyrządy w poprzedniej cześci.

Usiądź wygonie na macie, tak abt lewa noga leżała na prawej, a stpoy połóż do tyłu. Lewą rękę połóż na prawym kolanie, a prawą rękę połóż w lini prostej do lewej nogi i opieraj ją tylko na opuszkach palców. W tej sposób masz lekko skręcony kręgosłóp. Pozostań w tej pozycji 5 minut.

Dla nas to taz zwana "kołyska". Polóż się na macie na brzuchu. Unieś obie nogi do góry i chwyć je obiema rękami u kostek. Twarz spróbuj utrzymać w pozycji piosnowej. W takiej pozycji pozostań ok. 3 i pół minuty.

Tz. "mostek". Połóż się na plecach. Wywiń ręce i rób mostek (chyba każdy wie jak go się robi :P) Spróbuj zrobić tak, aby brzych byłw lini prostej, a głowa patrzyła przed siebie. W tej pozycji pozostań ok. 2 minuty.

Na macie połóż na pół zwinięty koc. Połóż się, tak aby na kocu leżały łopatki. Zrób tz. "świecę" W tej pozycji bądź ok. 3 minut.

Na macie połóż koc, tak aby na nim była głowa. Ręce zorłóż na wysokość kości udowych. Lekko rozchyl nogi. Ułóż wygodnie głowę i zamknij oczy. W tej pozycji pozostań ok. 5 minut.

Usiądź wygodnie na macie. Ułóż nogi tak aby pięty były wewnątrz. Prawa niech kryje lewą stopę. Unieś ręce i palcami: wskazującym, środkowym i serdecznym prawej i lewej ręki zakryj oczy, a małymi palcami dotknij kąciów ust. W tej pozycji bądź ok. 5 minut.

Zdjęcia pochodzą z: joga.net.pl

1 komentarz:

  1. hmmm ciekawe:) na pewno wypróbuję, trochę luzu się przyda;)

    OdpowiedzUsuń