-->

Joga - pomoc w stresie...

Heyy!!

W sondzie zauważyłam, że kilka osóbek chce noteczki o jodze. Więc realizuje ten temat.

***

Joga znana jest od tysięcy lat. Joga poprawia krążenie, sprawność fizyczną, metabolizm, uelastycznia ciało. Wpływa na dobre samopoczucie, redukuje stres i obniża ciśnienie.

Kilka potrzebnych rzeczy: Wygodne ubrania i wygodna bielizna (jeśli ci to nie przeszkadza ćwicz bez stanika), miękka mata lub koc.

Oto kilka póz które są najpopularniejsze:

Stań wygodnie na macie. Schyl się i połóż ręce na macie. Rękami przejdź powoli do tyłu, tak abyś stała na palcach. W tej pozycji stój w wyciszeniu ok. 5 minut.

Stań prosto. Nogi rozchyl w lekkim rozkroku. Prawą ręką chwyć kostkę, lewą rękę unieś do góry. W tej pozycji stój ok. 3 minut.

Usiądź wygodnie na macie. Spróbuj chwycić trzema środkowymi palcami swoje stopy. Jeżeli ci się to uda postaraj się aby plecy nie skuliły się, lecz aby były w linii prostej. W tej pozycji bądź ok. 4 minut.

Połóż się na macie, rozchyl lekko ręce, aby były mniej więcej na wysokości pasa. Głowę miej prosto. W tej pozycji leż ok. 5 minut.


Ustaw się na macie. Nogi w lekkim rozkroku. Schyl się tak mocno, ale w wygodnej pozycji. Ręce załóż z tyłu głowy. W tej pozycji pozostań ok 3 minut.


Stań wygodnie. Unieś prawą nogę i połóż ją tak, aby dobrze opierała się na lewym udzie. Ręce unieś w górę i złóż dłonie.


To wszystkie pozycje na dziś... już niedługo pozostałe. Zachęcam do komentowania :D:D:D


Zdjęcia pochodzą z: joga.net.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz