-->

Włosy - zdrowe i lśniące

Heyeczka! :*

To jest odpowiedź co do pytania zawartego w poprzedniej noci w komie:

Co to jest srom?

Narządy płciowe zewnętrzne nazywane są u kobiety zbiorczą nazwą - sromem. Szparę sromu zamykają wargi sromowe większe, po rozchyleniu których widzimy wargi sromowe mniejsze. Odpowiednikiem prącia u kobiet jest leżąca ku przodowi od nich łechtaczka. Wargi sromowe mniejsze przykrywają ujście cewki moczowej i ujście pochwy. Objęta przez nie przestrzeń nazywana jest przedsionkiem pochwy. Jej ściany zwilżone są wydzieliną produkowaną w gruczołach przedsionkowych większych.

Trochę nie przyjemny opis ale co tam, jest odpowiedź :P. Teraz przejdę do tematu.

***

włos zdrowy | lekko uszkodzony | mocno uszkodzony | zniszczona końcówka

Nastolatka nie potrzebuje wielu kosmetyków do włosów. Ważne jest, by nauczyła się odpowiednio je traktować.

Szampon - najlepszy przyjaciel włosów.

Myj włosy zawsze wtedy, gdy trzeba. Nawet codziennie. Starannie dobieraj kosmetyki pielęgnacyjne. Jeśli masz zdrowe włosy, nie musisz sięgać po odżywkę. Stosuj ją jednak, jeśli chcesz włosy wzmocnić, odżywić - na przykład po lecie, gdy są przesuszone lub po zimie, gdy męczyły się w czapkach. Szukaj takiej, która pasuje do twoich włosów. Odżywka zwykle ułatwia też rozczesywanie, zwiększa objętość włosów, nadaje im puszystość.

Rozpoznanie:

Twoje włosy są normalne, jeśli:

są lśniące. Ładnie się układają. Wystarczy je myć co kilka dni.

Jak o nie dbać: wystarczy dobry szampon i delikatna pianka do układania.

Twoje włosy są tłuste, jeśli:

wiszą w strąkach. Przylegają do głowy. Nigdy nie są puszyste. Trzeba je niemal codziennie myć.

Jak o nie dbać: najważniejsze jest oczyszczanie. Wybierz szampon do włosów tłustych (inne będą nieskuteczne) i używaj go tak często, jak wymaga tego stan włosów. Włosy tłuste nie lubią nadmiaru odżywek, jednak od czasu do czasu używaj odżywki specjalnie dla nich przeznaczonej.

Twoje włosy są przesuszone, jeśli:

mają rozdwojone końcówki, brak im pomysłu, nie chcą się układać.

Jak o nie dbać: oprócz mycia odpowiednim szamponem, trzeba włosy odżywiać. Konieczna jest dobra odżywka lub nawet silniej od niej działająca maska, chroniąca włosy.

Jeżeli masz łupież - nie wahaj się używać szamponu przeciwłupieżowego. Jeśli masz bardzo długie włosy, wypróbuj szampon do włosów tłustych u nasady i suchych na końcach.

Nadmiar kosmetyków męczy i niszczy włosy. Jeśli chcesz ułożyć fryzurę wymagającą użycia lakieru lub żelu - nie przesadź! Inaczej fryzura zmieni się w ciężką czapkę.

Lakier lub żel w sprayu rozpylaj z odległości kilkunastu centymetrów.

Niewielką ilość żelu czy osku najpierw dokładnie rozprowadź w dłoniach, potem nakładaj na włosy.

Do ułożenia włosów wystarcza ilość pianki wielkości orzecha włoskiego. Gdy weźmiesz jej za dużo, włosy staną się zbyt sztywne.

Po wszelkich zabiegach fryzjerskich dokładnie umyj ręce i posmaruj kremem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz