-->

Dobierz fryzurę do swojej urody

Heyka!

Na dzisiaj kilka ogólnikowych podpowiedzi, które na pewno Wam się przydadzą.

***

Odpowiednim uczesaniem włosów dość łatwo zatuszować niedoskonałe proporcje twarzy i inne mankamenty urody. Prawidłowo dobrana fryzura rozwiąże problem odstających uszu, zbyt niskiego lub za wysokiego czoła, pucołowatych policzków czy podwójnego podbródka. Jednak pamiętaj, że najważniejsze jest to, byś czuła się dobrze w nowym uczesaniu.

Długa grzywka na zbyt wysokie czoło

Długa grzywka to najprostszy sposób na zamaskowanie zbyt wysokiego czoła. Powinna ona być pełna i sięgać linii brwi. Może być równo przystrzyżona lub obcięta na skos – taka grzywka jest teraz na topie. Jeśli twoje włosy kręcą się, bądź lekko falują, można ją wycieniować.

Uniesione włosy na niskie czoło

Bez względu na to, jakiej długości są twoje włosy, powinny one być puszyste nad czołem. Najlepiej jeśli uniesiesz je lub postawisz ekstrawagancki czubek przy pomocy żelu. Jeśli lubisz nosić grzywkę, mocno ją wycieniuj – wtedy będzie sprawiała wrażenie lekkiej. Znakomicie będziesz wyglądać w krótkim uczesaniu z „grzywką pod wiatr”.

Czupryna na słabe brwi

Rzadkie i cienkie brwi świetnie ukryje prosta, długa grzywka, która je nieco zasłoni. Powinna być gęsta, niecieniowana i sięgać poniżej linii brwi. Jeśli nie jesteś właścicielką prostych włosów i twoja głowa to istna burza loków, pamiętaj, by – po rozprostowaniu - przykrywały one czoło aż do oczu.

Paź na odstające uszy

Nie masz wyjścia - włosy muszą przykrywać uszy. To podstawowa zasada przy doborze fryzury dla ciebie. Dodatkowo musisz pamiętać, by twoje włosy nie przylegały gładko do głowy. Odstające uszy doskonale tuszują puszyste, szerokie w dolnej części twarzy uczesania, np.: na pazia czy pukle loków. Jeśli jesteś zwolenniczką krótkich włosów, powinnaś wybrać takie fryzury, które zasłaniają chociaż górną część uszu. Takich krótkich, modnych fryzurek nie brakuje w modnych katalogach. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Pamiętaj, by poprosić fryzjera o mocne wystrzępienie końcówek włosów na wysokości uszu. Wtedy będziesz miała pewność, że uszy nie będą nadmiernie widoczne.

Zasłona z włosów na pyzate policzki

Jeśli masz pucołowate policzki, będziesz musiała zrezygnować z fryzur, które odsłaniają całą twarz – z koków i krótkich włosów ostrzyżonych na zapałkę. Przylizane uczesania też są wykluczone, gdyż uwypuklają policzki. Możesz je sprytnie ukryć pod wystrzępionymi kosmykami włosów. Zbyt okrągłą buzię świetnie zatuszują półdługie włosy z wycieniowanymi końcówkami. Pamiętaj, by końcówki koniecznie zachodziły na twarz. Powinny być drobno wycieniowane i puszyste. Możesz nanieść na nie niewielką ilość pianki, ugnieść je i pozostawić w pozornym nieładzie.

Wystrzępione kosmyki na podwójny podbródek

Jeśli masz podwójny podbródek, powinnaś przede wszystkim unikać krótkich uczesań, kucyków, koków i końskich ogonów, ponieważ odsłaniają one podbródek. Najlepsze dla ciebie będą fryzury z półdługich, sięgających ramion włosów z mocno wycieniowanymi końcami. Możesz sprawić, by nowa fryzura utrzymywała się przez cały dzień. Wystarczy, że podczas suszenia skierujesz włosy do przodu twarzy. Potem uformuj żelem delikatne, zachodzące na twarz pazurki, co podkreśli charakter uczesania i skutecznie schowa twój podbródek. Jeśli nie lubisz takich fryzur, możesz pozwolić sobie na loki. Jest tylko jeden warunek: włosy powinny być półdługie i mocno skręcone, zwłaszcza na linii brody.


Źródło: kafeteria.pl

1 komentarz:

  1. tylko że jak ma sie cienkie włosy to paź odpada przy odstajacych uszach....zreszta zawsze sie pokarzą paskudy spod nich lub między

    OdpowiedzUsuń