-->

Idealny gabinet kosmetyczny: Po czym rozpoznać dobrą kosmetyczkę?

Hey!

***

Wiele z Nas odwiedza gabinety kosmetyczne regularnie, wiele ma swoją ulubioną kosmetyczkę, którą darzy zaufaniem. Są jednak osoby, które nigdy jeszcze nie były w gabinecie kosmetycznym, nie mają porównań i nie wiedzą czego mogą spodziewać się w salonie kosmetycznym. Nie wiedzą też, jakie mogą mieć wymagania co do standardu wykonania usług.

KRYTERIA DLA GABINETU KOSMETYCZNEGO

Dogodne godziny otwarcia gabinetu (są gabinety, które godziny pracy dostosowują do indywidualnych potrzeb swoich klientek)

Łatwość nawiązania kontaktu z gabinetem, telefoniczny system zapisów i informacji, możliwość skorzystania z telefonu,

Miłe, w miarę przestronne wnętrze, przytulna aranżacja wnętrza (mnie np. odstraszają bezduszne, szklano-aluminiowe salony)

Ważnym miejscem jest poczekalnia - koniecznie musi być wydzielone miejsce gdzie będziesz mogła spokojnie poczekać na zabieg, w salonie musi być też wydzielone miejsce gdzie będziesz mogła powiesić odzienie

Salon musi być wyposażony w toaletę

Wybieraj takie gabinety kosmetyczne gdzie kabiny zabiegowe przeznaczone są tylko dla jednej klientki (nie wyobrażam sobie, że kosmetyczka może obsługiwać dwie klientki jednocześnie lub w jednej kabinie pracuje równocześnie dwie kosmetyczki - gdzie tu miejsce na intymność i relaks?)

Jeśli gabinet kosmetyczny proponuje zabiegi pielęgnacyjne na ciało to powinien być wyposażony w kabinę prysznicową

Osobne pomieszczenia do zabiegów kosmetycznych, osobne do pielęgnacji dłoni i stóp

Czystość i higiena wszechobecna panująca w salonie

Dobry, nowoczesny i sprawny sprzęt kosmetyczny (co nie znaczy, że Wasz salon musi koniecznie być wyposażony we wszystkie urządzenia dostępne na rynku kosmetycznym, czasami praca rąk jest bardziej potrzebna niż nawet najnowocześniejsze urządzenie - gabinet musi jednak być wyposażony w podstawowe, niezbędne urządzenia i sprzęty)

Dobra opinia wśród klientek salonu

Stosowanie dobrych, sprawdzonych kosmetyków, nie używanie preparatów przeterminowanych

Mile widziana jest sprzedaż kosmetyków odpowiednio dobranych do potrzeb klientek

Dbałość o zadowolenie klientek


Źródło: ocean-urody.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz