-->

Tampony i ich tajemnica.

Hey!

Dzisiejsza notka chyba was zainteresuje. Życzę miłego czytania.

***

Krok po kroku: Jak używać tamponów

Pamiętaj, praktyka czyni mistrza i za każdym razem na pewno będzie łatwiej! Zanim po raz pierwszy użyjesz tamponu, powinnaś przeczytać ulotkę opisującą aplikacje tamponu, którą znajdziesz w każdym opakowaniu. Najłatwiej aplikować tampon podczas pierwszych dni menstruacji, kiedy wydzielina miesiączkowa jest najbardziej intensywna. Jeżeli używasz tamponów po raz pierwszy, zacznij od tamponu w najmniejszym, dostępnym rozmiarze.

Łatwa aplikacja

Wybierz najwygodniejszą pozycję Wiele kobiet uważa, że najłatwiej jest wprowadzić tampon, kiedy siedzą na sedesie, z rozchylonymi kolanami; inne uważają, że wygodniej jest w pozycji stojącej. Jeżeli wolisz stać, najłatwiej jest unieść jedną nogę, stawiając stopę na krawędzi wanny lub sedesu.

Klucz do sukcesu - ZRELAKSUJ SIĘ!

Kiedy stosujesz tampon po raz pierwszy, możesz odczuwać niewielkie napięcie. Jest to zupełnie naturalne. Problem w tym, że jeżeli jesteś spięta – napięte są również Twoje mięśnie. Weź kilka głębokich oddechów. Kiedy będziesz zrelaksowana, tampon wślizgnie się bez żadnego problemu.

Instrukcja aplikacji tamponu:

1. Umyj ręce. Zerwij środkowy, kolorowy pasek i usuń dolną część osłonki.

2. Wyciągnij sznureczek zwinięty na końcu tamponu i mocno go pociągnij

3. Włóż koniec wskazującego palca w zagłębienie na końcu tamponu (tam gdzie jest sznureczek). Zdejmij osłonkę z górnej części tamponu.

4. Wolną dłonią rozchyl wargi sromowe, tak aby odsłonić wejście do pochwy. Znajduje się ono między ujściem cewki moczowej, a odbytem.

5. Palcem wskazującym wprowadź tampon do pochwy po łuku (ku tyłowi i ku górze) tak głęboko, jak tylko możesz. Jeśli napotkasz opór, po prostu zmień nieco kierunek wprowadzania. Tampon jest prawidłowo wprowadzony, jeśli w ogóle go nie czujesz.

6. Jeśli nadal czujesz tampon podczas siedzenia lub chodzenia, powinnaś wprowadzić go nieco głębiej. Po wprowadzeniu tamponu umyj ręce.

Jeżeli naprawdę odczuwasz trudności przy aplikacji tamponu, powinnaś poradzić się swojego lekarza. Bardzo rzadko, ale zdarzają się anatomiczne odstępstwa, które mogą sprawić, że aplikacja tamponu jest bardzo trudna, lub wręcz niemożliwa. Dobra wiadomość jest taka, że te rzadkie odstępstwa prawie zawsze są łatwe do skorygowania.

Jeśli tampon został prawidłowo umieszczony, nie może wyślizgnąć się z pochwy, ponieważ mięśnie dna miednicy utrzymują go na miejscu. Nie może również przesunąć się głębiej i zgubić w Twoim ciele. Pomiędzy pochwą a macicą istnieje otwór połączony szyjką macicy, ale jest zbyt wąski, aby tampon mógł się przez niego przedostać.

Jak usunąć tampon

Rozluźnij mięśnie i delikatnie ale stanowczo pociągnij sznureczek pod tym samym kątem, pod jakim wkładałaś tampon. Najłatwiej jest usunąć tampon, kiedy jest on całkowicie nasączony.

Mam nadzieję, że pomogłam wam przełamać barierę co do tamponów. Następna notka będzie o doborze tamponów do rodzaju krwawienia.

Pozdro :*

1 komentarz: