-->

Jak prawidłowo zadbać o paznokcie?

Witam!

***

Piękne i zadbane dłonie i paznokcie to niezaprzeczalny atut każdej kobiety. Ale to od każdej z nas indywidualnie zależy jak będą o­ne wyglądały.... Na całą prezencję naszych dłoni ma wpływ szereg czynników. Mam tu na myśli przede wszystkim właściwe odżywianie, ochronę przed czynnikami zewnętrznymi oraz prawidłową pielęgnację.

W diecie poprawiającej wygląd Naszych paznokci nie powinno zabraknąć:

  • witaminy A - zawartej w nabiale, jajkach, szpinaku, wątróbce, brokułach
  • witamin z grupy B - w zbożach, pestkach słonecznika, drożdżach, orzechach
  • witaminy C - cytrusy, jabłka, porzeczki, szpinak
  • witaminy H (biotyny) - wątróbka, drożdże, kurki i prawdziwki
  • wapnia - nabiał i przetwory mleczne, owoce morza, ryby
  • żelaza - szpinak, morele, suszone owoce
  • magnez - ziemniaki, produkty pełnoziarniste, drób, banany
  • cynku - ryby, skorupiaki, mleko, czerwone mięso

W dbałości o Nasze dłonie i paznokcie powinniśmy wszystkie czynności wymagające użycia detergentów wykonywać w rękawiczkach. Zawsze powinniśmy pamiętać o systematycznym używaniu kremów do rąk. Kondycję Naszych paznokci poprawi wiele dostępnych na rynku odżywek w postaci lakierów lub oliwek do paznokci, które doskonale je nawilżą oraz odżywią. W czasie mroźnych dni nie powinniśmy zapominać o rękawiczkach, które ochronią Nasze dłonie przed mroźnym powietrzem.

Pielęgnacja Naszych paznokci powinna polegać przede wszystkim na regularnym manicure. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u manikiurzystki która w profesjonalny sposób o to zadba oraz doradzi lub poświęcenie na to odrobiny czasu w domu.


Można wykonać manicure klasyczny, zawsze elegancki french lub okazjonalne zdobienie. Zawsze zaczynamy od usunięcia skórek. Można to zrobić sposobem mechanicznym, czyli za pomocą cążek, lub też wykonać manicure biologiczny z użyciem specjalnych płynów zmiękczających. Po tej czynności przystępujemy do opiłowania paznokci na pożądany kształt np. migdał, owal, kwadrat. Używamy do tego delikatnych pilniczków papierowych. Następnie odtłuszczamy powierzchnię paznokcia i przystępujemy do malowania. Nie zapomnijmy też w pierwszej kolejności o bazie podkładowej a na końcu o warstwie nawierzchniowej. Oba te preparaty mają za zadanie przedłużyć trwałość Naszego lakieru. Warstwa nawierzchniowa dodatkowo utrwali różne ozdoby jakie nałożymy na lakier, bez względu na to czy będzie to naklejka czy też zdobienie trójwymiarowe za pomocą różnych ozdób.

Niestety nie zawsze możemy swoje naturalne paznokcie zapuścić do upragnionej długości. Wtedy idealnym rozwiązaniem jest przedłużenie ich za pomocą różnych technik istniejących na rynku. Również i wtedy możemy wybrać dowolny kształt, długość, wzór. Istnieje szeroka gama ozdób hologramowych, brokatów, cekinów, cyrkoni, dzięki którym Nasze paznokcie mogą nabrać niepowtarzalnego i oryginalnego wyglądu. W trakcie noszenia tipsów należy tylko pamiętać o regularnym uzupełnieniu ich, w trakcie tego zabiegu możemy za każdym razem zmienić wzór i odświeżyć ich wygląd by zawsze były piękne.Za pomocą żelu do przedłużania paznokci możemy też utwardzić Nasze naturalne paznokcie bez konieczności nakładania tipsa. Wtedy Nasze paznokcie będą rosły zdrowo, pokryte warstwą która ochroni je przed czynnikami zewnętrznymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz