-->

Sposób na ładną sylwetkę

Heyka!

***

Krok pierwszy – pamiętaj, aby jeść zgodnie z planem

Posiłki spożywaj regularnie o ustalonych godzinach. Dzięki temu poprawisz przemianę materii i obniżysz poziom „złego” cholesterolu.

Krok drugi - spacer

Częste, systematyczne spacery poprawią sylwetkę. Wiedz jednak, że tylko szybki, energiczny i ciągły spacer bez odpoczynku jest skuteczny. Potrzeba tylko 30 minut dziennie, by poczuć różnicę. Pomoże ci w tym pedometr służący do liczenia kroków. By spalić 400 kalorii należy pokonać dziesięć tysięcy kroków. Być może to urządzenie pomoże ci się zmotywować do spacerów.

Krok trzeci – zielone znaczy zdrowe i sycące

Urozmaicaj swoje posiłki zieleniną, szczególnie sałatą. Dzięki temu zahamujesz apetyt, gdyż zielone warzywa zawierają sycącą wodę i błonnik pokarmowy.

Krok czwarty - cytrusy

Owoce cytrusowe oraz moczopędne idealnie wpływają na sylwetkę. Warto wiedzieć, że zapach grejpfruta powstrzymuje chęć na słodycze. Zamiast objadać się łakociami sięgnij po owoce.

Krok piąty - woda

Życiodajny dar dla ludzkości. Nasz organizm to w 80% woda! Organizm dziennie potrzebuje 2 litrów płynów. Najlepiej jest pić właśnie wodę. Według naukowców kilka szklanek wody mineralnej pomaga przyspieszać metabolizm.

Krok szósty – herbata

Zwykła herbata jest najlepsza na pragnienie. Warto skorzystać z herbatek ziołowych poprawiających sylwetkę. Działają od wewnątrz, wspomagają pracę serca, poprawiają przemianę materii. Zielona herbata zawiera antyutleniacze przyspieszające proces wytwarzania ciepła. Pomaga to w spalaniu tłuszczu.

Krok siódmy – jogurty

Dobrym sposobem na uzupełnienie wapnia są jogurty. Wapno wpływa korzystnie na przemianę materii, spalanie tkanki tłuszczowej i regeneracji mięśni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz