-->

Co zrobić aby nie obgryzać paznokci?

Hello!

***

Obgryzanie paznokci nie jest dobrym nawykiem, obgryzione nie wyglądają ani ładnie, ani estetycznie. Przez to zniekształcają się opuszki palców i krzywi się zgryz. (aparat stały na 4 zęby kosztuje koło 600 zł. Bez ceny wizyt kontrolnych, odcisków i innych rzeczy)


W każdej drogerii i aptece można kupić specjalny preparat, coś na kształt bezbarwnego lakieru do paznokci, kosztuje to około 2 zł. Nie jest przyjemny w smaku (gorzki). Wystarczy pomalować nim paznokcie.


Dobrym sposobem skutecznym, gdy obgryzamy skórki jest żucie gumy. Gdy usta mamy zajęte, nie ma tam miejsca dla palców. Zamiast gumy można jeść landrynki, cukierki, lizaki.Chociaż działa to niekorzystnie na nasze uzębienie. Z czego tu zrezygnować? ;)


Należy także się kontrolować. Cały czas myśleć o tym, żeby nie podnieść rąk do ust. Najlepiej sprawdza się siedzenie na rękach.

Macie trochę kasy? Bardzo dobrym sposobem jest zrobienie sobie niesamowitego manicuru. Wybierz się do kosmetyczki, odżałuj te parę groszy i ciesz się pięknie pomalowanymi paznokciami. W końcu szkoda jest obgryźć cięzką i niesamowicie ładną pracę i to na co wydaliśmy swoje pieniądze.

Jeżeli nie macie innych środków i sposobów to poproście swoich znajomych, przyjaciół, a przede wszystkim rodziców, aby zaczęli Cię upominać. W końcu przestaniesz. Upominanie nie pomaga? Powiedz mamie, że jak zobaczy, że obgryzasz paznokcie to zabroni Tobie czegoś, może nawet odbierze kieszonkowe?

4 komentarze:

 1. Szczerze powiem iż nie jestem zadowolona stroną techniczną tej strony.Strasznie MULI!!! na blogu na onecie tak nie było.
  Artykuł bardzo fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna notka na pewno mi pomorze ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. jeśli ktoś sam nie poczuje, że nie chcę obgryzac paznokci to nadal będzie to robił i żadne sposoby nie pomogą.

  A i fakt tamta strona była fajniejsza

  OdpowiedzUsuń
 4. Super blog ;)

  Zapraszam też do czytania mojego http://wyjatkowakazdegodnia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń