-->

Jak wybrać stanik?

Hej!
Przepraszam, ale musiałam zmienić co nie co i już jest!

***


Piękny biustonosz to tylko połowa sukcesu. Aby efektownie wyglądał na biuście,zdobił go, dobrze podtrzymywał i przede wszystkim eksponował, musi być dopasowany do typu piersi i ich rozmiaru.


Nieodpowiedni biustonosz (za mały albo zbyt obszerny) nie spełni podstawowej funkcji. Zamiast podtrzymywać, powiększać i eksponować biust, będzie go deformować. Miej to na uwadze, zanim kupisz kolejny piękny model. Zwróć uwagę na budowę miseczek, rozmiar stanika oraz jakość materiału i wykonania.

Rodzaje biustonoszy - według kroju miseczek:
Zobacz powiększenie
Cięcie pionowe miski- tzw. balconette. Miseczka, przeszyta pionowo, kształtem przypomina koszyk - taka konstrukcja sprawia, że biustonosz podnosi i eksponuje piersi.
Dla kogo: Krój najlepszy dla dziewczyn, które chcą podkreślić kształt biustu albo optycznie nieco powiększyć piersi.
Zobacz powiększenie
Cięcie ukośne miski .Główną zaletą tego kroju jest to, że tak skonstruowany biustonosz nadaje piersiom naturalny wygląd. Takie cięcie miseczek jest najczęściej stosowane w stanikach typu push-up - miseczki z ukośnymi szwami zbierają piersi i podnoszą je.
Dla kogo: Przede wszystkim dla osób z małym biustem (znacznie powiększa), ale także dla pań z dużymi piersiami (podnosi).
Zobacz powiększenie
Cięcie poziome miski. Krój charakterystyczny dla klasycznej "bardotki", którą można nosić bez ramiączek.
Dla kogo: Idealny do niedużych piersi (optycznie powiększa). Świetny do głębokich dekoltów.
Zobacz powiększenie
Cięcie ukośne i poziome miski .Stosowane w biustonoszach typu push-up, z wkładkami pod biustem. Taka budowa sprawia, że piersi są podniesione i zebrane do środka - tzw.efekt jabłuszka.
Dla kogo: Dla pań, które mają niewielki biust i chcą go powiększyć.
Zobacz powiększenie
Cięcie ukośne i pionowe miski. Obfite piersi wymagają wymodelowania i stabilnego ułożenia. Komfort zapewniają dodatkowe boczne cięcia pionowe, które wzmacniają konstrukcję.
Dla kogo: Ten krój miseczki jest zarezerwowany dla pań, które zostały obdarzone dużym biustem.
Zobacz powiększenie
Brak cięcia miski - stosowany w modelach bezszwowych. Fiszbina i odpowiedni rozstaw miseczek (bez wkładki) zapewniają piersiom naturalny wygląd.
Dla kogo: Idealny do niewielkiego biustu - zwłaszcza gdy biustonosz jest w całości usztywniony. Jeżeli zdecydujesz się na zastosowanie wkładki silikonowej na dole miseczki, dodatkowo efektownie podniesiesz piersi.

Rozmiary

Rozmiar biustonosza może być oznaczony w dwojaki sposób: w systemie międzynarodowym (np. 70A) albo amerykańskim (czyli 32A). Liczba przed dużą literą to obwód pod biustem mierzony w centymetrach (w systemie amerykańskim liczbę, np. 32 lub 34, powinnaś pomnożyć przez 2 - w ten sposób uzyskasz odpowiednik międzynarodowy). Duża litera oznacza wielkość miseczki - najpłytsza to A, najobszerniejsza - nawet G(dostępna tylko w niektórych firmach).

Zwróć uwagę na:
 • Jakość materiału. Najlepsze są gładkie, przyjazne dla ciała tkaniny i miękkie bawełniane koronki niedrażniące skóry.
 • Konstrukcję biustonosza. Miseczki powinny być dopasowane krojem do typu biustu, a stanik powinien przylegać do ciała i w naturalny sposób podkreślać kształt piersi.
 • Dokładne wykończenie. Nici nie mogą się snuć, wystawać ani tworzyć zgrubień na materiale.
 • Wewnętrzne szwy. Zwróć uwagę, czy są płaskie i delikatne.
 • Wykończenie. Gumki wszywane w brzegi bielizny powinny być elastyczne i miłe w dotyku.
 • Zapięcia, haftki i kółeczka. Najlepsze są gładkie i plastikowe albo metalowe: powleczone emalią nie podrażnią skóry.
 • Fiszbiny.Najwygodniejsze to te obszyte miękką tkaniną i precyzyjnie wszyte -dzięki temu nie wydzierają materiału na krawędziach.
Sztuka mierzenia biustonosza
 1. Dopasuj obwód pod biustem
 2. Stanik nie powinien być ani zbyt luźny, ani zbyt opięty na ciele. Jak to sprawdzić? Jeżeli możesz go zapiąć na obie haftki bez naciągania tkaniny, jego obwód odpowiada twojej budowie. Jeżeli zapinasz biustonosz bez problemu wyłącznie na ostatnią haftkę, może cię uciskać,np. kiedy będziesz zmęczona i ciało lekko spuchnie. Dobrze dopasowany pod biustem stanik charakteryzuje się tym, że część tylna (na plecach)pozostaje na poziomie linii biustu. Za ciasny będzie się podciągał do góry.
 3. Wyreguluj długość ramiączek
 4. Plastikowe klamerki na ramiączkach biustonosza to nie ozdoba! Służą do regulowania długości, aby stanik prawidłowo układał się na piersiach. Źle wyregulowaną długość poznasz po tym, że ramiączka nie przylegają do ciała, a miseczki odstają od piersi. Odpowiednia długość sprawia, że biust jest ułożony naturalnie, a ramiączka przylegają do ramion, nie uciskając ich i nie wrzynając się w skórę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz