-->

Zaskórniki (wągry) - sposoby na leczenie.

Heyah!

***

Zaskórniki

Zaskórnik - wągier

Zaskórniki czyli wągry są jednym z objawów łojotoku i trądziku pospolitego. Są to czopy łojowe powstające w wyniku nadmiernego rogowacenia ujść gruczołów łojowych oraz nieprawidłowego składu łoju.

Zmiany w składzie łoju sprawiają, że staje się on bardziej zagęszczony i zamiast wypływać na powierzchnię skóry z gruczołu łojowego, tworzy twarde czopy, czyli zaskórniki.

Nie znamy przyczyn powodujących zmiany w składzie łoju, umiemy natomiast leczyć je i zapobiegać tworzeniu się zaskórników.

Nie wskazane jest mechaniczne czyszczenie skóry czyli tak zwane wyciskanie wągrów. Działanie takie nie likwiduje przyczyny powstawania zaskórników, prowadzi do mikro uszkodzeń skóry i do wtórnych infekcji. Mało tego, wągier „wyciśnięty” odtwarza się na nowo po 2 tygodniach.

Istotą nowoczesnej pielęgnacji skóry łojotokowej jest stosowanie preparatów lekko złuszczających, zapobiegających tworzeniu się wągrów.

Co stosować?

Tanie - domowe!!

Maseczka na zaskórniki


Najprostsza maseczka, skuteczna.

Składniki: woda, mąka i miód - w proporcjach takich, aby powstała jednolita konsystencja.

Nakładamy na twarz, wmasowujemy, pozostawiamy do wyschnięcia, następnie zmywamy i... gotowe.

Droższe...

CLEARASIL COMPLETE - OCZYSZCZAJĄCE PŁATKI NA WĄGRY

opak.65szt

Odblokowują pory, ułatwiając substancją czynnym penetrację do ich wnętrza i działanie antybakteryjne. Nasączone są specjalnym płynem, który nie tylko usuwa istniejące wągry, ale również skutecznie zapobiega powstawaniu nowych. Zawierają także wyciąg z aloesu, który wykazuje działanie nawilżające i łagodzące.

Cena ok.: 15 zł

Drogi wydatek - niesamowity efekt!

Vichy Normaderm - Chronoaktywny krem zwalczający niedoskonałości skóry na noc

Vichy Normaderm Chronoaktywny krem zwalczający niedoskonałości skóry do stosowania na noc. Zmniejsza nadmierną aktywność porów, zwężając je. Zalecany dla skóry z problemami trądzikowymi.

Wydajność

Już po 4 tygodniach stosowania pory wyraźnie zwężają się, a krostki i zaskórniki znikają.

Zastosowanie

Stosować wieczorem, delikatnie wklepując w skórę twarzy.

Substancje czynne

Technologia przenikania przez skórę plus składnik aktywny ZINCADONE A (TM). Konsystencja Łatwo przenikająca, nietłusta konsystencja.

Opakowanie:

Tuba - 50ml

Cena ok. 65 zł.

3 komentarze:

  1. Nie polecam ostatniej metody z kremem Vichy. Stosowałam kiedyś ten krem i na początku działał a po 3-4 użyciu nie dawał już żadnych rezultatów.

    OdpowiedzUsuń
  2. A próbował ktoś ta domową maseczkę?

    OdpowiedzUsuń
  3. Sposobem na wągry jest parówka ziołowa przygotowana z tymianku lub rozmarynu zalanego gorącą wodą.

    OdpowiedzUsuń