-->

Zostań modelką!

Heyah!

***


Błysk fleszy, światła reflektorów... Z gracją idziesz wzdłuż wybiegu ubrana w kreację Wielkiego Domu Mody. Wyglądasz przepięknie! Wszystkie oczy zwrócone są na Ciebie! Jesteś gwiazdą!

Bycie modelką, jak każdy inny zawód wymaga określonych predyspozycji. Modelka powinna być nie tylko wysoka, szczupła i zadbana. Powinna mieć także w sobie „to coś”, co sprawia, że jest charakterystyczna, zapamiętywana i przyciąga uwagę. Nie mniej ważne są też odpowiednie cechy charakteru...

Ja modelką?

Chcesz być modelką? Najpierw zastanów się dla czego? Czy to jest naprawdę to, co chwiałabyś robić? Jeżeli Twoja odpowiedź brzmi: Tak! Podpowiem Ci jak to zrobić!

Twój wygląd.

Modelka powinna być wysoka, szczupła, mieć proporcjonalną budowę ciała. Aby prezentować ubrania na wybiegu wymagany jest wzrost minimum 175 cm. Fotomodelka może być niższa, ale nie może mieć mniej niż 170 cm wzrostu. Nie może być jednak zbyt wysoka (np.; 189 cm)– takie osoby nie wyglądają na zdjęciach najlepiej. Ubrania na pokazy szyje się w standardowym rozmiarze 36, zatem modelka musi być szczupła i mieć wymiary zbliżone do 60 cm w talii i 90 cm w biodrach. Nie może być też jednak za chuda! Ubranie musi na niej wyglądać dobrze, a nie wisieć! Poza tym modelka powinna być zadbana, białe zęby, lśniące włosy i gładka cera to nie tylko efekt pracy stylistów, ale przede wszystkim dbania o siebie. Uroda modelki to rzecz względna. Od czasu do czasu pojawia się moda na określony typ urody ( np.; słowiański). Modelka nie musi być nieskazitelnie piękna, raczej charakterystyczna.

Twój charakter.

Jeżeli jesteś nieśmiała i od poznawania nowych ludzi i bywania w różnych miejscach wolisz zacisze domu i dobrą książkę zawód modelki jest nie dla Ciebie! Modelka nie powinna mieć problemów z nawiązywaniem kontaktów i przystosowywaniem się do nowego otoczenia. (Wyobraź sobie częste podróże, rozłąkę z rodziną i przyjaciółmi). Powinna być także odporna na stres, pracowita i wytrwała. Częste podróże, szalone tempo życia i przemęczanie nie pozostają przecież bez wpływu na Ciebie. Jeżeli masz problemy z radzeniem sobie ze stresem, lub łatwo się zniechęcasz i porzucasz to co zaplanowałaś, nie wygrasz, gdyż obecnie konkurencja jest ogromna! Jest mnóstwo pięknych dziewczyn, które poza wszelkimi predyspozycjami są bardzo pracowite i punktualne i to właśnie one odnoszą sukces. A ty chcesz być przecież lepsza od innych! Zrób sobie test! Czy masz predyspozycje do bycia modelką?

Jeżeli spełniasz powyższe kryteria możesz myśleć o karierze modelki! Ale to dopiero początek. Zastanów się jeszcze, czy... Masz na to pieniądze. Może wyda Ci się to dziwne, ale rozpoczęcie kariery kosztuje. I nie chodzi tu wcale o drogie kursy czy szkoły modelek...

Twoje możliwości finansowe

Modelka nie koniecznie jest od razu bogatą osobą. Na początku trzeba raczej inwestować w siebie. Jeżeli poważnie myślisz o tym zawodzie zastanów się, czy masz takie możliwości. Kosztowne są częste dojazdy na castingi, jeśli mieszkasz w innym mieście i ewentualne zdjęcia. Musisz być na to przygotowana. Już wiesz, jakie trzeba spełnić kryteria, by zostać modelką. Teraz pojawiają się pytania: jak to zrobić? Gdzie się zgłosić? Czy konieczny jest kurs, czy szkoła modelek? Skąd wziąć zdjęcia? Spokojnie! Znam odpowiedź na wszystkie Twoje pytania!

Kurs dla modelek.

Aby pracować jako modelka nie musisz kończyć żadnego kursu! Oczywiście możesz zapisać się do szkoły modelek, ale nie wierz, że świadectwo ukończenia jakiegokolwiek kursu otworzy Ci drogę do sławy. Możesz się tam nauczyć jak się poruszać, czy malować, a to praktyczne wskazówki. Ukończenie kursu nie jest jednak równoznaczne z sukcesem, ani nie jest też warunkiem jego osiągnięcia! Wszystko zależy od Ciebie i ... odrobiny szczęścia.

Pierwsze zdjęcia.

Na początek wystarczą zwykłe zdjęcia, które może Ci zrobić chłopak, lub koleżanka. Stań pod ścianą w stroju podkreślającym sylwetkę. Powinnaś mieć ujęcia: całej sylwetki z przodu i z boku, zbliżenie twarzy także z profilu.

Wyślij!

Swoje fotki możesz rozesłać do różnych agencji modelek. Bierz pod uwagę agencje znane, działające na rynku przynajmniej od kilku lat, takie z których modelki pojawiają się na zdjęciach w prasie. Dobra agencja zadba o Twoją promocję i potraktuje Cię profesjonalnie. Agencje ciągle szukają nowych twarzy, dla tego właściwie w każdej chwili możesz tam wysłać swoje zdjęcia.

Zadzwonili!

Jeżeli spodobałaś się w agencji zostaniesz zaproszona na casting. Jeżeli jesteś niepełnoletnia pojedź tam najlepiej z którymś z rodziców. Nie martw, się - nie będziesz przez to postrzegana jako osoba dziecinna, a dzięki temu podczas rozmowy w agencji ustalicie wszystkie szczegóły. W agencji spytają Cię o znajomość języków obcych, dyspozycyjność i to, czego oczekujesz. Mogą zrobić Ci też kilka zdjęć, dokładnie obejrzą twarz, włosy zmierzą i poproszą o wypełnienie ankiety.

Umowa.

Najczęściej agencja proponuje modelce podpisanie umowy. Pamiętaj, że jeśli nie masz 18 lat musi ją też podpisać Twój rodzic lub opiekun! Gdy umowa jest już podpisana, agencja inwestuje w Twoje zdjęcia. Pieniądze oddajesz im, gdy zaczniesz zarabiać. Niektóre agencje nie chcą ryzykować i niechętnie inwestują w zdjęcia. Wtedy możesz zrobić trzy rzeczy: a) poszukać innej agencji, która Cię doceni ;) b) zdecydować się na współpracę bez podpisywania umowy i jeździć po prostu na castingi na których nie są konieczne zdjęcia c) sama zainwestować w profesjonalne zdjęcia. Jeżeli zdecydujesz się sama zadbać o swoje portfolio dobrze przemyśl wybór fotografa, obejrzyj wcześniej jego zdjęcia, popytaj koleżanek – może one kogoś Ci polecą? Profesjonalne zdjęcia nie kosztują mało, więc to poważna decyzja. Koniecznie przeczytaj też jak przygotować się do sesji.

Castingi.

Dla modelki castingi są codziennością. Wybór odpowiedniej osoby do sesji, czy do pokazu to właśnie casting. Będzie Cię o nim informować Twoja agencja, która też udzieli Ci wszystkich wskazówek i informacji. Jeżeli nie jesteś związana z żadną agencją modelek, a masz dobre zdjęcia, sama szukaj informacji o castingach! Może jest jakiś konkurs, albo ktoś szuka modelek do pokazu lub zdjęć? Zobacz jak przygotować się do castingu. Wiesz już niemal wszystko o zawodzie modelki. Teraz pozostaje Ci tylko... sprawdzić swoją wiedzę w praktyce! Powodzenia!


Źródło: 4girls.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz