-->

Style - Gothic

Witam!

***

Subkultura gotycka - subkultura powstała na przełomie lat 70. i lat 80. XX wieku z ruchu Post-punk. Jest związana z muzyką gotycką wywodzącą się z nurtu Cold Wave. Często wśród gotów ukazuje się zainteresowanie okultyzmem, literaturą, sztuką, wampiryzmem, mitologią nordycką czy - zwłaszcza w krajach słowiańskich - mitologią słowiańską. Są jednak także Goci interesujący się tematami (mistyczno-)chrześcijańskimi oraz gnostycznymi.Z drugiej strony nie ma żadnego wyznacznika zainteresowań które łączą członków tego ruchu. Subkultura gotycka jest postrzegana jako "mroczna"i dla osób z zewnątrz często niezrozumiała.

Osobowość


Goci, są tajemniczy i mroczni, ich natura jest dla nas niezrozumiała i może nawet przerażająca. Gotka to raczej skryta dziewczyna, która interesuje się wampiryzmem i innymi nadprzyrodzonymi rzeczami... słucha przeważnie muzyki Gothic Rock. Duszą towarzystwa szkolnego raczej nie jest, ale jak znajdzie sie między swoimi potrafi sie bawić.


Moda


Mroczne gadżety, ich paleta to przede wszystkim czerń w dużych ilościach, poza tym biel, soczysta czerwień, granat i ciemny fiolet. Ubierają się w gorsety, długie spódnice, czasami można zobaczyć na nich spódniczkę z połyskującej czarnej skóry. Styl Gotki jest elegancki i wytworny, tylko że przepełniony mrokiem i czernią. Dodatki to zazwyczaj srebrne krzyże itp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz