-->

Style - Rock

Hejka!

***

Rock and roll lub rock'n'roll (ang. kołysać i kręcić się) jest podstawową formą leżącą u fundamentów wszystkich stylów rockowych. Oryginalnie wywodzi się z uproszczonego i zredukowanego, do trzech lub czterech akordów, schematu bluesowego granego w szybkim tempie. Dodatkowo obejmuje wpływy rhythm and bluesa, country i tradycyjnego jazzu.
Rock and roll w swej pierwotnej formie przestał istnieć w połowie lat sześćdziesiątych, przekształcając się w psychodeliczny rock, hard rock, soft rock i pop.
W późniejszych dekadach pojawiały się próby rewitalizacji pierwotnego rock and rolla - jako punk rock, rockabilly revival i retro rock and roll.
Osobowość


Rockmani są raczej (zazwyczaj) wulgarni, żywiołowi i wzywający, wystarczy niewiele, aby zachęcić ich do jakiegoś szalonego pomysłu. Kochają swój gatunek muzyki, czyli czysty rock i w każdą sytuację wkładają całe serce. Większość rockmanów miłość do muzyki poszerza o miłość do grania jej, czyli posiadają gitarę co jest nieodłącznym elementem ich stylu.Moda


To przede wszystkim ciemne spodnie, t-shirty, no i inspiracje co do ubioru biorą się z aktualnej mody i trendów. Kolorystyka to przeważająca czerń no i można zauważyć znikome ślady innych kolorów. jeśli myślicie, że rock to błyskotki, ostre kolory i wyzywające stroje to mylicie go z pod stylami, które zobaczycie, że się znacznie różnią.

3 komentarze:

  1. Kocham Rock&Roll i Rock!
    Boskie style!Tylko nie ma takich sklepów z ciuchami tego stylu...Gdyby ktoś znał taki sklep...To niech napisze :D

    OdpowiedzUsuń
  2. rockmetalshop.pl :)

    OdpowiedzUsuń