-->

Style - Punk Rock

Hej!

***


Punk – w węższym znaczeniu: gatunek muzyczny w obrębie muzyki rockowej (punk rock) lub całokształt muzyki tworzonej przez grupy nawiązujące do ideologii ruchu punk; w szerszym: kontrkultura młodzieżowa czy wręcz kultura alternatywna / ruch kulturowo-społeczno-polityczny, zapoczątkowany w połowie lat 70. XX w., w różnych swoich przejawach istniejący do dziś.


Osobowość

Styl punk jest ostatnio coraz bardziej spopularyzowany, przez co jego nazwa często jest używana przez dziewczyny, które o prawdziwym punk rocku nie mają pojęcia. Większość dziewczyn faktycznie słuchających punk rocka jest indywidualistkami szukającymi własnego sposobu na życie. Objawia się to przede wszystkim buntem wobec obowiązujących standardów. Jednym z odłamów subkultury punk jest straight edge - ascetyczna subkultura sprzeciwiająca się piciu alkoholu, paleniu papierosów i brania narkotyków. Subkultura punk kładzie nacisk na inteligencję, oczytanie, umiejętność bronienia własnych poglądów i przede wszystkim - własne zdanie.Moda


Charakterystyczne dla punków są mocne i raczej ciemne kolory, głównie czerń, czerwień i khaki. Podobnie jak dziewczyny słuchające metalu, noszą glany albo trampki, pełne naszywek ulubionych zespołów wojskowe plecaki typu kostka, czasem podarte spodnie. Wbrew opiniom, punki NIE NOSZĄ czaszek. Ich makijaż opiera się przeważnie na czarnej kresce na powiekach i delikatnie umalowanych ustach (inny wariant: czerwonych). Rzadziej spotyka się punki z kolorowymi cieniami na powiekach. Jeśli farbują włosy to rzadko i zazwyczaj na bordowo lub rudo, rzadziej na czarno.


Poprawki do artykułu KaĹ�

4 komentarze:

 1. http://crezy-sandi.blog.onet.pl/Styl-Punk-Rock,2,ID356083491,n
  ktoś cię podrabia ! wyżej masz linka

  OdpowiedzUsuń
 2. czern czerwien khaki... rzadziej maluja wlosy... no tak pomijajac irokezy wszelakich kolorow. czaszki nosza albo nie nosza nikt niczego punkowi nie narzuci i nie zabroni. beznadziejny wpis. ide czytac reszte

  OdpowiedzUsuń
 3. Hymmm... kompletna bzdura pomijając 1 akapit i ze 2 zdania z drugiego akapitu... moda to dosłownie "bzdura, bzdurą, bzdure pogania"

  OdpowiedzUsuń
 4. jak to czytam,o tych punkach,to chce mi się płakać

  OdpowiedzUsuń