-->

Style - Glam Rock

Witam!

***


Glam rock (rzadziej jako glitter rock) - styl w muzyce rockowej.
Angielskie słowo glamour oznacza - urok, czar, blask,przepych. Właśnie te dwa ostatnie znaczenia najlepiej określają ten styl w muzyce rockowej. Przepych stał się nieodłączną cechą rocka od początków rocka psychodelicznego. Nawet poważni artyści rockowi ulegali temu trendowi. To stary styl, który raczej się nie rozwija na czerwonym dywanie.Osobowość


To bardzo przebojowe i towarzyskie osoby, lubią błyszczeć, zachwycać i dominować. Są uparte i bronią swoich racji, lubią (acz nie koniecznie tak jest) żyć w przepychu. Kochają komplementy, robią wszystko aby błyszczeć, rzucać się w oczy i być zauważanym. Są raczej krzykliwi i głośni, kierują się ideałem i perfekcjonizmem. Kochają także większość odłamów muzyki rockowej.Moda


Ówcześnie Glam Rock kojarzy się z dużą efektownością. Aktualna moda odgrywa dużą rolę, przerabia się to co jest teraz w modzie na swój sposób. Kolorystyka to przeważnie czerń, srebro złoto i inne kolory tylko bardziej stonowane. Dużą rolę odgrywają błyszczące dodatki, naszyjniki, bransoletki, kolczyki oraz czarny makijaż przeplatany np srebrem lun złotem podkreślający atuty urody jak np. na zdjęciu policzki.

3 komentarze:

 1. No to się rozpisałaś, naprawdę... xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooch!Chyba odnalazłam swój styl!Wielkie dzieki!

  OdpowiedzUsuń
 3. proponuję, żebyś w końcu przestała pisać ogólnikowo. wszystko to co piszesz o subkulturach to zwykłe stereotypy. powiem ci, że nie powinnaś zżynać wszystkiego na żywca z wikipedii. masz odnośniki do zespołów, sprawdź, a dopiero potem się na ten temat wypowiadaj.

  i, do jasnej cholery, jak możesz opisywać OSOBOWOŚĆ czy CHARAKTER WSZYSTKICH ludzi wchodzących w skład danej subkultury?

  jesteś żałosna, twój blog jest do dupy. cały zerżnięty z wikipedii i google.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń