-->

Style - Harajuku

Witam!
Dzisiaj kolejny ze styli mam nadzieję, że Was zaciekawi... :)***

Harajuku (jap. 原宿) - dzielnica Tokio usytuowana na zachód od linii Yamanote, pomiędzy dzielnicami Shinjuku i Shibuya. W weekendy można tam przeważnie spotkać młodzież przebraną w stroje przywołujące na myśl mangę (cosplay), a także piosenkarzy rockowych oraz hardrockowych (Gothic Lolita). Określenie Harajuku nie odnosi się wyłącznie do dzielnicy Tokio, ale także do dziewcząt i kobiet spotykających się w niej; "Harajuku girls"to wolne od codzienności obywatelki Tokio, które swoje stroje kupują w specjalnych sklepach, lub komponują samodzielnie. Często są myl nieutożsamiane z ruchem, czy stylem punkowym, bądź "gotyckiego rocka", jednakże wzorują się one raczej na bohaterkach mang,które do stworzenia image'u używają wszelkich, jaskrawo zestawianych kolorów. Harajuku girls zainteresowała się Gwen Stefani, która zaprosiła je do współpracy przy swoich teledyskach.Osobowość

To bardzo kolorowe, miłe, radosne, optymistyczne, barwne, niesamowicie słodkie dziewczyny. Wystarczy tylko spojrzeć. Także ich odwaga jest niesamowita, aby móc się tak ubierać. Możecie wierzyć lub, nie ale taki styl zaczyna być coraz bardziej popularny :) Lubią oglądać, mangę, anime i kreskówki. Można powiedzieć (nie chcę tutaj nikogo urazić) takie duże, pocieszne dziewczyny które mają w sobie małe dziecko.


Moda

Naśladują ulubione postaci z kreskówek i komiksów. Kopiują ich ruchy,miny, zachowania. I tak w Harajuku obok Czarodziejek z Księżyca możemy zobaczyć Alicje z Krainy Czarów, futrzane stwory oraz straszne zjawy - o Elvisie nie wspominając. Najgorliwsze miłośniczki cos-play, młode Japonki nazywane shojo,przychodzą do Harajuku każdego dnia. Przebierają się i malują w toalecie kolejki Yamanote, która specjalnie ze względu na nie została powiększona i wyposażona w ogromne lustra. Później wychodzą na zewnątrz i przez te kilka godzin są dokładnie tą osobą, za jaką się przebrały.

1 komentarz:

  1. Podoba mi się ich styl ;)


    Pozdrawiam ;)

    -----------------------
    http://ano-nimowa.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń