-->

Sztuka makijażu pod okulary

Witam!
Dzisiejsza notka z pewnością, przyda się każdej dziewczynie, która nosi okulary, więc do dzieła, zaszokujcie wyrazistym spojrzeniem przez czyste szkła :)


***

Jeśli pięknie podkreślisz powieki cieniem i starannie wytuszujesz rzęsy, dodasz spojrzeniu wyrazistości i tajemniczości. Ale makijaż pod okulary wymaga specjalnej techniki. Jak go umiejętnie zrobić, podpowiada specjalistka - wizażystka i charakteryzatorka telewizyjna Edyta Wieniawska.Oczy krótkowidza, ukryte za minusowymi szkłami, zwłaszcza gdy są nietknięte makijażem, mogą wydawać się mniejsze niż są w rzeczywistości. Natomiast soczewki plusowe odwrotnie - powiększają oczy, ale też uwidaczniają drobne zmarszczki i cienie, co sprawia, że spojrzenie dalekowidza wydaje się smutne. Na szczęście właściwy makijaż potrafi zdziałać cuda. Zanim jednak umalujesz oczy, zatuszuj jasnym korektorem defekty skóry na dolnej powiece - zwłaszcza jeśli masz tendencje do sinych podkówek. Odrobinę kosmetyku nanieś również w wewnętrznych kącikach oczu i na nosie, gdzie odciskają się oprawki.Teraz czas na makijaż: nasza specjalistka zdradza kilka efektownych sztuczek stosowanych przez doświadczonych wizażystów.Wyraziste kolory dla krótkowidza
Postaraj się optycznie powiększyć oczy dzięki wyrazistemu makijażowi i mocnym kolorom cieni. Najlepiej używaj 2 kolorów (jasnego i ciemniejszego) lub 2 odcieni tej samej barwy. Jasny rozprowadź na górnej powiece aż do linii brwi oraz w wewnętrznym kąciku oka.Ciemniejszym pociągnij ukośną smużkę na górnej powiece, zaczynając od3/4 jej długości ku zewnętrznemu kącikowi.
 • Nie rysuj kreski na dolnej powiece. Możesz za to narysować ją na górnej - tuż przy rzęsach, od połowy oka aż do zewnętrznego kącika. Powinna być niezwykle subtelna, najlepiej zrobić ją cieniem i puszkiem, delikatnie ją rozcierając.
 • Kremowym eyelinerem namaluj linię wzdłuż wewnętrznej krawędzi dolnej powieki. To optycznie otwiera oko i dodaje spojrzeniu świeżości.
 • Rzęsy wytuszuj dwukrotnie, dzięki temu oczy będą bardziej wyraziste. dla dalekowidza

Pastelowe barwy dla dalekowidza
Twoje zadanie to optycznie zmniejszyć oczy i zatuszować niedoskonałości skóry wokół nich. Najłatwiej to osiągnąć dzięki jasnym pastelowym barwom, możesz też użyć dwóch tonacji tego samego koloru.Jasnym pokryj górną powiekę aż do jej załamania, a ciemnym podkreśl zewnętrzny kącik oka, ale tylko go muśnij.
 • Narysuj kredką linię na górnej powiece tuż przy rzęsach.Możesz też podkreślić eyelinerem dolną powiekę, a nawet połączyć obie kreski w zewnętrznym kąciku oka.
 • Wybierz cienie matowe, zrezygnuj z opalizujących i perłowych, które uwypuklają powieki.
 • Rzęsy wytuszuj starannie czarną lub brązową mascarą, bo posklejane włoski będą bardzo widoczne.
Jeśli czasem nosisz soczewki kontaktowe
Oczy maluj po założeniu szkieł, najlepiej cieniami w żelu lub kremie - kosmetyki o takiej konsystencji nie osypują się i nie podrażniają oczu. Używaj też tuszu hipoalergicznego.
Rady specjalne
1. Kolory cieni nie powinny tworzyć dużego kontrastu z barwą oprawek.
2. Warto zharmonizować barwę cieni z tęczówką.I tak do piwnych oczu pasują odcienie oliwki i brązu, do błękitnych ?zielenie, do zielonych ? turkusy, morskie zielenie i bardzo teraz modne róże.
3. Pamiętaj o regulacji brwi. Krzaczaste, o nieuporządkowanym łuku, popsują najbardziej wypracowany makijaż.


Dopasuj oprawki do swojej twarzy
Okulary doskonale podkreślą twoją urodę, jeśli ich kształtidealnie zgra się z owalem swojej buzi. Co więcej - mogą one nieco gopoprawić. A w dodatku są supermodne!
 • Okrągła nieco się wysmukli i nabierze ostrości w oprawkach "kocich", lekko wydłużonych i o nieco uniesionych bokach.
 • Prostokątna zyska w zaokrąglonych i wąskich prostokątach. Ta geometryczna gra odwraca uwagę od jej kanciastego kształtu.
 • Trójkątna nabierze ładniejszych proporcji w cieniutkich drucianych oprawkach w kształcie elipsy.
 • Owalna będzie dobrze wyglądać w każdych oprawkach. Możesz pozwolić sobie nawet na ekstrawagancję.
 • Sześciokątna zyska w oprawkach o kształcie trapezu, bo złagodzą one mocny zarys dolnej szczęki.
 • Gruszkowata wypięknieje w oprawkach z mocnym górnym brzegiem, który optycznie poszerzy czoło.
(Źródło: uroda.onet.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz