-->

Jakie cienie do jakich oczu...?

Witam!
Kiedyś panowała zasada, by dobierać kolor cieni w koloru tęczówki, jednak ta zasada już dawno jest przestarzała,a nawet może przygasić kolor naszych oczu. By nadać oczom wyrazisty blask dobrze jest używać cieni w kolorze dopełniającym, podkreślającym ich kolor.


~*~


Co sezon mamy, dyktowane przez świat mody, nowe trendy obowiązujące w makijażu na kolory cieni do oczu i sposób ich nakładania. Warto jednak przy zakupie mieć na uwadze jakie kolory najlepiej pasują do naszych oczu i urody.
Kolor oczu a cienie do powiek:

Oczy bardzo jasne:
Przy bardzo jasnych kolorach oczu- błękit w chłodnej tonacji lub szarości, dobrze jest używać kolorów jasnego różu, delikatnego szarego,jasnego błękitu, a wystrzegać się ostrych jaskrawych kolorów i ciemnych kresek. A najlepiej sprawdzi się tusz w kolorze brązu, nakładamy go dwukrotnie.

Oczy ciemne
przy takim kolorze oczu śmiało można sięgać po mocne, zdecydowane kolory, jak fioletowy, różowy, pistacjowy, granatowy, a także lodowaty błękit.Cienie nakładamy od środka powieki do zewnętrznego kącika, następnie rozcieramy do góry w kierunku brwi. Gdy pośrodku powieki nałożysz złocistego, lub błyszczącego jasnego cienia twoje spojrzenie nabierze blasku. Rzęsy pomaluj dwa razy ciemnobrązowym lub czarnym tuszem.

Oczy niebieskie
Do niebieskich oczu pasuje wiele cieni, ale ważne jest by dobrać do nich odpowiedni odcień z koloru. Pięknie uwidoczni i podkreśli je kolor złoty, rdzawy, pomarańczowy, ciepłe odcienie brązu, fioletowy, ciemne róże, a dla odważniejszych-czarny. Rzęsy możesz pomalować czarnym lub brązowym tuszem.


Kolor cieni a kolor skóry
Dla podkreślenia ładnej, opalonej skóry sięgnij po cienie w kolorze ochry,oliwki, w odcieniach brązu z delikatnym połyskiem. W tym wypadku kolor oczu nie jest, aż tak ważny. Jeżeli twoja tęczówka ma cętki wybierz kolor cieni właśnie w ich kolorze.


Cienie do powiek a kolor włosów
Blondynką polecam kolor morelowy, koralowy, ciemnoszary, złocisty brąz, śliwkowy.
Jeżeli jesteś brunetką twoje kolory to ciemna purpura, palona czerwień, czekoladowy, ceglasty, śliwkowy,czarny.
Rudym pasują odcienie koralu, zieleni, błękitu i brązu.

(Źródło: ona.24polska.pl)

2 komentarze: