-->

Co zabrać ze sobą na plażę

Witam!

Ciepły pasek, przyjemna woda, gorące słońce i rozgrzane ciała naokoło. Aż chce sie wyskoczyć na plażę i przyłączyć do tego szaleństwa. Jest kilka rzeczy, które są niezbędne, oraz takie, które zabieramy według uznania. Spójrz na podpowiedzi poniżej i wydedukuj co musisz wziąć zanim wyjdziesz z domu.

~*~


Koniecznie

Strój kąpielowy

No bo jak pluskać się bez niego we wodzie? Ni jak się nie da, choć są tacy desperaci, którzy lubią pływać w ubraniach, albo panie w zwykłej bieliźnie, ale to są już odstępstwa od normy. Więc zanim wyjdziesz z domu przebierz się w swój strój kąpielowy.


Filtry

Koniecznie przeciwsłoneczne z dużym faktorem, aby ochronić skórę przed poparzeniami słonecznymi i foto uczuleniami. Pewnie same dobrze wiecie, że nieprzyjemnie jest siedzieć, kiedy wszystko szczypie, a czasami może to poparzenie przeobrazić w coś groźnego. Największy filtr jaki istnieje na rynku to SPF + 50. Polecam firmę Iwostin (jak na obrazku) cena kremu ok 40 pln. Należy się nim smarować tak jak zaleca ulotka.

Ręcznik

Chyba, że wolisz marznąć po wyjściu z wody i nie mieć na czym siedzieć to nie zabieraj, ale raczej ręcznik jest niezbędny, zawsze się przydaje.

Torba

Torba, plecak, koszyk siatka, jak wolicie, ale zawsze dobrze jest mieć w co zapakować te wszystkie niezbędne rzeczy. Przecież nie mamy dziesięciu rąk, aby w nich wszystko nosić n i pokąpać te byście się chcieli.Ponad toLuźne ubranie


Sukienka bądź spodenki, spódniczka, luźna bluzka, tak aby było nam wygodnie i praktycznie. Chyba nie chcecie ubrać się w sweter na plażę kiedy w słońcu prawie 30 stopni? Coś luźnego to bardzo dobre rozwiązanie.


Okulary przeciwsłoneczne

Ochrona oczu jest bardzo ważna, jeśli nie będziecie ich chronić to się Wam one odpłacą pięknym za nadobne w przyszłości. Radzę kupować okulary u optyka bądź w dobrych sklepach, bo nie wszystkie (a szczególnie te kupowane na bazarkach) posiadają ochronę przeciwsłoneczną.


Klapki


Tudzież sandałki lub inne letnie obuwie, ale polecam klapki, ponieważ są wygodne i bardzo praktyczne, dostępne w każdym sklepie obuwniczym, od wyboru do koloru. Zawsze na plaży można je szybko ściągnąć i schować do torby.


Ochrona głowy

Kapelusz słomkowy, jasna czapka z daszkiem, czepek czy coś w tym stylu, aby chronić głowę przed udarem. Niestety z nim związane są ogromne nieprzyjemności, więc lepiej nie ryzykować i coś sobie założyć na tą główkę.


Jedzenie i picie

Picie jest niezbędne aby się nie odwodnić. Powinniśmy w ciągu dnia pić co najmniej 2 litry wody, nie tylko na plaży, ale w ogóle latem w upały. Wasze ciało to nie tylko powłoka... dbajcie o nią.
Jedzenie się przyda, jeśli zamierzacie zabawić tam trochę dłużej.


Inne


Innymi rzeczami które warto zabrać, aczkolwiek niekoniecznie są pieniądze, bo może zachce się Wam zimnego loda.
Mogą to także być jakieś zabawki typu dmuchany materac.
Tampony jeśli macie okres, a chcecie się kąpać.
Bielizna na przebranie, jeśli nie chcecie czekać, aż wyschniecie.
Telefon, Wasz kontakt ze światem, ale nie polecam, ponieważ może czasem się zgubić.
Ogólnie nie polecam zabierać małych drobiazgów, tj. biżuterii, bo po powrocie do domu może się okazać, że zostały w piasku lub utopiły się we wodzie.
Leżak, parasol przeciwsłoneczny i wiele wiele innych.

Mogę Wam teraz jedynie życzyć miłych wakacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz