-->

Style - Retro

Heya!
W latach 80-tych XX wieku, retro odnosiło się do nowego gatunku muzyki, a w szczególności do muzyki dance, popularnej w owym czasie w Stanach Zjednoczonych. Początkowo określano ją mianem Nowej Fali, która częściowo wywodziła się z gatunku punk rocka z późnych lat 70-tych i wczesnych lat 80-tych XX wieku oraz gatunku Psychedelic trance z późnych lat 60-tych i 70-tych.~*~

Retro to termin używany do określania elementów współczesnej kultury, które pochodzą od lub są świadomą imitacją trendów w modzie, światopoglądzie, zachowaniu typowych dla niedalekiej przeszłości, a które były lub są uznawane za niemodne.
Słowo „retro” pochodzi od łacińskiego przedrostka retro, który dosłownie oznacza „wstecz” lub „w przeszłości”, zwłaszcza w takich słowach jak retrospektywny, czyli odnoszący się do nostalgicznego lub krytycznego spojrzenia w przeszłość.Osobowość

W większości to ludzie uznawani za ludzi "starej daty", chociaż kto wie, może i młodzież też przejmie ten styl. Z tego co wiem to już zaczęła. Posiadają bardzo ciekawą, mądrą i złożoną osobowość. Są bardzo oczytani i wygadani, mają własne zdanie na każdy temat i nie potrafią sie obejść bez swoich staromodnych rzeczy. Cechuje ich także przebojowo9ść oraz zaangażowanie.


Moda

Moda retro to styl ubierania polegający na noszeniu ubrań z minionych lat, głównie z lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i osiemdziesiątych. Ten sposób ubierania się często zawiera odzież i dodatki charakterystyczne dla wyżej wymienionych epok; wiele osób wykorzystuje takie elementy w sposób przesadzony i w zestawieniu z ubraniami noszonymi obecnie. Na przykład: skórzane torebki z lat pięćdziesiątych, spodnie dzwony, duże okulary przeciwsłoneczne (tzw.„muchy”), kurtki, bluzy i buty w stylu funky (często z linii Adidas Classics), cienkie krawaty lub akcesoria sportowe w dawnym stylu.


Tekst po części by Wikipedia.pl

1 komentarz:

  1. Moja koleżanka jest total fanką tego stylu...zawsze kojarzył mi się z Monroe...Czy to prawda?

    OdpowiedzUsuń