-->

Korekcja kształtu twarzy dzięki kolczykom.

Witam!

Czy wiesz, że wygląd twarzy możesz skorygować, polepszyć ipoprawić poprzez zakładanie kolczyków o odpowiednim kształcie?


~*~

Wyróżniamy kilka podstawowych typów kształtu twarzy, a są to między innymi, twarz:

  • Trójkątna
  • Kwadratowa
  • Owalna
  • Okrągła
Mamy także do czynienia z kilkoma wyróżnionymi kształtami kolczyków, o których warto wiedzieć i tym się kierować, to jest:

  • Prosty zwany też linowym – najczęściej do kupienia na drucie, łańcuszku, lince
  • „Żyrandol” – najczęściej na zawieszce. Kształt zbliżony do trójkąta z tzw. "frędzelkami"
  • Okrągły (na bazie koła, okręgu) – także może posiadać ozdoby w rodzaju "frędzelków"

Twarz trójkątna

Jeśli posiadasz twarz trójkątną ze spiczastym podbródkiem to dobrze było by abyś zakładała kolczyki, które na dole są szersze niż, na górze, po prostu rozszerzają się ku dołowi, dobrym kształtem kolczyka jest trójkąt z podstawą przeciwległa do ucha. Taki typ poszerzy optycznie dolną część twarzy i ukryje spiczasty podbródek.Twarz kwadratowa

Aby zmiękczyć krawędzie kwadratowej twarzy i nieco ją wydłużyć powinnaś nosić kolczyki: okrągłe, proste z koralikami w kształcie łez lub kul(nigdy nie kostek), 'żyrandole' – długie i wąskie. Takie kształty pomogą złagodzić ostre rysy twarzy i nadadzą jej miękkości.Twarz owalna

Posiadasz taką twarz? Najlepsze dla Ciebie są kolczyki: nie za długie proste i 'żyrandole', okrągłe, owalne oraz trójkątne. Takie kolczyki nadadzą twojemu wyglądowi oryginalności oraz wprowadzą powiew świeżości do Twojego wyglądu.


Twarz okrągła

Ta korekta wyszczupla i podkreśla to co najlepsze. Gdy masz twarz okrągłą, aby jeszcze ładniej wyglądała powinnaś ją delikatnie wydłużyć i wyszczuplić. Zrobisz to nosząc kolczyki najlepiej o kształcie kreski pionowej lub posiadające pionowe elementy, czyli:długie proste, wąskie i długie 'żyrandole'. Nie używaj kolczyków o linii poziomej, gdyż optycznie 'rozciągają' buzię na boki.

1 komentarz: