-->

Style - Vintage

Hej!


***


Vintage - styl ubierania polegający na noszeniu rzeczy z innej epoki albo stylizowanych na takie oraz łączeniu styli pochodzących z różnych epok. Ubrania starsze niż 25 lat są zwykle uznawane za vintage. Również rzeczy produkowane w poprzednich dekadach nazywamy vintage. Rzeczy w stylu retro również nazywamy stylem vintage.
(według Wikipedia.pl)
Vintage to moda, która nie wstydzi się lat. Ciuchy vintage to relikwie epoki, które można wyszperać w pobliskim second handzie i zadawać szyku na salonach.
Osobowość

Są to osoby bardzo oryginalne oraz pewne siebie. Jedno jest pewne - to styl nie dla wszystkich! Kochają go na pewno osoby o niebanalnym stylu, które z wdziękiem wyróżniają się na ulicy i odrzucają dyktat popularnych sieciówek odzieżowych. Każdy wielbiciel vintage musi mieć instynkt łowczy. Bez niego ani rusz! Swoich ubrań szukają w szafach u mamy tudzież babci, ale częstym polem poszukiwań są Second Hand'y.

Moda


Dlaczego Second Hand'y? Ponieważ w Polsce nie ma jeszcze zbyt wielu butików pod szyldem "vintage".Czym się jedne różnią? W tych pierwszych mamy wyszukaną odzież, która jest wizytówką epoki począwszy od lat20-tych, po 80-te, w tych drugich wszystko, co było kiedyś przez kogoś noszone i niekoniecznie musi być stylowe i oryginalne. W sieci rozwija się też trend "przerabiania" starych ciuchów, czyli przywracania ich do życia w nieco odmienionej lepszej i modniejszej postaci.

3 komentarze:

 1. ta sa takie trendy? hmm xD az dziwne

  OdpowiedzUsuń
 2. Są są, i to od dawna! ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. słodko. już nie będę tylko frajerem, będę VINTAGE frajerem : |

  OdpowiedzUsuń