-->

Style - Metal

Witam!


***


Heavy metal – gatunek muzyczny, który wyewoluował na przełomie lat 60. i 70. XX wieku, z hard rocka, acid rocka i blues rocka, i stał się podłożem kontrkultury metalowców. Zasadniczą różnicą pomiędzy hard rockiem a metalem jest to, że utwory hardrockowe najczęściej komponowane są w skalach durowych, podczas gdy heavymetalowe niemal wyłącznie w molowych.
Metalowcy, metale (ang. metalhead, headbanger, metallian) – subkultura lub kontrkultura powstała w latach 70. XX wieku, zgromadzona wokół muzyki heavymetalowej i jej podgatunków.
Osobowość

Mimo iż bardzo często opinii publicznej metal kojarzy się z satanizmem,nie można mówić o w miarę jednolitej ideologii metalowców, głównie zewzględu na różnorodność tematyki utworów (od satanizmu oświeconego potematykę fantasy i braterstwa metalu). Według nich słuchacze black i death metalu powinni być naprawdę oddanitej muzyce, brutalni, nienawidzący pozerów i ludzi podążających zatrendami. Nieznajomość głoszonych przez te zespoły ideologii powoduje narażenie się na śmieszność i nietakt wśród metalowców znających je, przez m.in. niewłaściwy dobór wyżej wymienionych elementów (np. założenie jednocześnie koszulki Nirvana i naszywek Burzum- przesłania tych zespołów kłócą się). Ludzie tacy ubierają się w tensposób często tylko ze względu na aktualną modę lub lokalny trend.


Moda


Najczęstszy wygląd to: ubiór z przewagą koloru czarnego (najczęściej skórzane lub dżinsowe ubrania); płaszcz lub ramoneska; czarna bluza (najczęściej ulubionego zespołu); czarna koszulka (najczęściej ulubionego zespołu); glany bądź trampki; skórzane spodnie, czarne dżinsy lub bojówki; ozdoby z nabitymi ćwiekami (na przykład opaski na ręce, tak zwane pieszczochy). Jednak taki wygląd nie jest regułą. Metalowcem może okazać sięczłowiek ubrany zupełnie normalnie, bez żadnych charakterystycznych dlastereotypowego metalowca elementów ubioru. Wizerunku polskiego metalowca dopełnia nieodłączna, lecz czasem zamieniana na zwykły plecak kostka(stary model polskiego plecaka wojskowego), na której widnieją naszywkiz ulubionymi zespołami. Niektórzy swoje kostki ozdabiają ćwiekami,własnymi napisami, rysunkami, łańcuchami. Wygląd kostki zależy głównieod upodobań i pomysłów metalowca.

Źródła:
Wikipedia.pl i inne

1 komentarz:

  1. hmm nie rozumiem tylko czemu ramoneska nie byla wymieniona w poscie o punku. w koncu przeciez z tamtad sie wywodzi. ogolnie zakladka style a przynajmniej posty zwiazane z muzyka rockowa sa do dupy. reszty nie czytalem ale to jakies stereotypowe gowno.

    OdpowiedzUsuń