-->

Wypadanie włosów

Hej!
Wypadają nam włosy codziennie i to się tyczy każdego z nas, ale niektórym wypadają one nadmiernie i klucz polega na tym aby odróżnić to czy już nie mamy z tym problemu i odpowiednio zareagować na to schorzenie.


***


Włosy nieustannie wypadają nam każdego dnia i jest to normalny proces.Wypadanie jest szczególnie widoczne podczas ich mycia i czesania. Należy liczyć wszystkie włosy wypadające w ciągu doby przez okres kilku dni, aby sprawdzić, czy mamy jakiś problem. Dzienna utrata włosów nie powinna przekraczać 100 włosów dziennie. Problem pojawia się gdy wypada ich ponad 100 dziennie i trwa dłużej niż kilka tygodni. Zwiększone wypadanie włosów wzmaga się na wiosnę i w jesieni.
Nadmierne wypadanie włosów często jest efektem przebytej choroby ogólnoustrojowej, stresów, nerwic, palenia papierosów, nieodpowiedniej diety, niektórych leków oraz zbyt agresywnych zabiegów fryzjerskich oraz anemii.Również źle wykonywane farbowanie przy użyciu zbyt wysokich stężeń substancji chemicznych lub za długiego czasu pozostawienia ich na włosach może spowodować uszkodzenie włosa. Może to doprowadzić do utraty większej ilości włosów w ciągu kilku tygodni.
Należy pamiętać, iż noszenie nakryć głowy jest korzystne ponieważ chroni skórę przed chłodem i innymi czynnikami ( wilgoć czy kurz ).

LECZENIE DOMOWE
Najważniejsze, aby włosy odpowiednio pielęgnować. Pielęgnacja włosów polega na czesaniu, szczotkowaniu, myciu głowy i prawidłowym odżywianiu. Zalecane jest stosowanie szczotek z naturalnego włosia, mycie głowy nie częściej niż dwa razy w tygodniu oraz noszenie nakryć głowy bowiem chronią one włosy przed zimnem i wilgocią.
Pielęgnacja włosów polega na czesaniu, szczotkowaniu, myciu głowy iprawidłowym odżywianiu. Szczotkowanie włosów suchych i bardzo cienkichprzy zwiększonym ich wypadaniu jest przeciwwskazane. Częstość mycia głowyzależy od rodzaju włosów. Włosy przetłuszczające się należy myć nieczęściej niż 2 razy w tygodniu, włosy suche rzadziej, natomiast włosynormalne mogą być myte częściej, jeżeli nie prowokują onezwiększającego się przetłuszczania ich.DERCOS AMPUŁKI P/WYPADANIU WŁOSÓW DLA KOBIET 12 + 6 GRATIS

Wypadanie włosów związane jest z zaistnieniem stanu zapalnego w opuszce włosa oraz jego przedwczesnym starzeniem się. Wypadanie włosów u kobiet związane jest głównie ze zmianami hormonalnymi, stresem i przemęczeniem. Zjawisko to nasila się wiosną i jesienią. Po pewnym czasie objawy na ogół ustępują, ale włosy odrastają cieńsze i słabsze.

Aminexil Sp 94 to opatentowana przez Laboratoria Vichy cząsteczka skuteczna już od pierwszych oznak wypadania włosów. Aminexil przeciwdziała procesowi degeneracji kolagenu, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu się korzeni. Skuteczność Aminexilu została potwierdzona klinicznie. Już po 6 tygodniach stosowania preparatu,ilość włosów utrzymanych w fazie wzrostu zwiększyła się o 8% w porównaniu z placebo.

Sposób użycia: Stosować minimum 3 razy w tygodniu przez 2 miesiące. Rozprowadzić zawartość ampułki na skórze głowy i delikatnie wmasować. Nie spłukiwać. Zaleca się równoczesne używanie szamponu wzmacniającego włosy Dercos z Aminexilem.

Wielkość opakowania: 18 ampułek x 6 ml
Cena ok.: 130 pln

1 komentarz:

  1. Mycie głowy 2 razy w tygodniu odpada,bo moje włosy są tłuste co dwa dni.
    Mam pytanko jak ubić dwie pieczenie na jednym ogniu nie mieć tłustych włosów i by nie wypadały^^

    OdpowiedzUsuń