-->

Mowa ciała - przydatna na randce

Hej!
Dziękuję za wszystkie pochwały na temat ostatniej notki. Przyznaję napracowałam się trochę i uważnie wczytałam w każdą opinię. Na dzisiaj przygotowałam też bardzo interesujący temat. Myślę, że Was zaintryguje.***

Wszystko podobno można wyczytać z oczu, ponieważ to zwierciadło naszej duszy, lecz czasem bardzo ważna jest mowa ciała, zanim ktoś zainteresowany spojrzy Ci w oczy.


Dlaczego mowa ciała jest taka ważna?

W komunikacji oprócz mowy dużą cześć naszej uwagi pochłania zachowanie, czyli mowa ciała. Jeśli ktoś zachowuje się zanadto nerwowo to wtedy i nam się to udziela. Kiedy ktoś wręcz emanuje brakiem pewności siebie to tracimy do takiej osoby jakikolwiek zapał. Gdy ktoś tryska energią i żartuje wtedy i my czujemy się komfortowo. Pomyślcie, jest w tym coś, prawda?
Czasem dużą role gra niewielki grymas twarzy, który może poinformować rozmówcę o Twoim aktualnym stanie psychicznym. Zastanawiałaś się może czasem dlaczego chłopak z którym ostatnio się spotkałaś przestał się jakoś ochoczo odzywać? W mowie ciała może tkwić właśnie problem :)

Co jest ważne?

Kontrola
Jeśli nie jesteśmy wyćwiczeni w kontrolowaniu swoich gestów to myślenie o tym, że mamy się kontrolować nic nam nie pomoże lecz przeciwnie pogorszy sprawę. Zamiast skupić się na rozmowie to nasza uwaga przerzuci się na obsesyjne zwracanie uwagi na własne ciało.
Jak temu zaradzić? Otóż dobre będą ćwiczenia przy zwykłych kolegach może i nawet przy koleżankach. Pomyśl sobie przed spotkanie jakie chcesz wywrzeć wrażenie, np. osoby poważnej, pewnej siei czy radosnej. I spróbuj poćwiczyć, a na koniec spotkania możesz się zapytać jak dzisiaj odbierali CIę jako osobę Twoi znajomi. Jeśli pokryją sie wasze stwierdzenia to oznacza, że jesteś na dobrej srodze.
Poszczególne aspekty
Naszymi aspektami tutaj są odrębne części ciała (i nie tylko), a konkretniej ręce, ramiona, nogi oczy, głos czy ogólna postawa.

Co zdradzają ręce?

Jeśli trzymasz skrzyżowane ręce lub/i ocierasz je o siebie albo gdziekolwiek o ciało to może być znak, że się lekko denerwujesz. Postaraj się trzymać ręce gdzieś z dala od ciała i swoich ubrań (nie trzymaj ich w kieszeniach dla pewności, bo Ci jej nie dodadzą).
Jeśli bawisz się włosami to oznaka, że jesteś zainteresowana bliższym poznaniem. Czasami mężczyźni odbierają ten gest jako 'już jestem Twoja lecz się trochę wstydzę'.
Jeśli Twoje ręce lądują gdzieś na ciele rozmówcy w geście typu małej zaczepki lub niegroźnego kuksańca to znak, że nie ignorujesz Twojego rozmówcy i starasz się przejść na już przyjacielski tor.
Kiedy Twoje ręce bawią się czymś (prócz włosów), to oznaka braku zainteresowania i znudzeniem się rozmówcą.
Jeśli podpierasz głowę rękoma, to oznacza to, że nie interesuje Cię to co ma do powiedzenia rozmówca i najchętniej to robiłabyś coś innego, bo coraz bardziej zagłębiasz się w swoje myśli.

Co zdradzają ramiona?

Ramiona... otóż jest wiele różnych gestów ustosunkowanych na wielorakie odczucia. Jeśli rozkładasz ramiona to znak, że jesteś otwarta i rozluźniona. Lecz jeśli skulasz ramiona i się garbisz to oznaka zawstydzenia i stanowczego braku pewności siebie.
Jeśli opierasz o coś swoje ramiona lub łokcie będąc odwróconą do rozmówcy to znak 'mów do mnie, ale ja i tak wiem najlepiej'.
Jeśli jedno ramię trzymasz w postawie wyżej od drugiego to znaczy, że jesteś lekko zestresowana i boisz się wywinąć coś żenującego.

Co zdradzają nogi?
Jeśli krzyżujesz nogi to znak, że jesteś niedostępna. Rozmówca uzna, że nie warto tracić czas i spróbuje zakończyć spotkanie jak najszybciej.
Gdy stoisz w lekkim rozkroku pokazujesz pewność siebie i gotowość do realizacji wszelkich pomysłów na te spotkanie.
Jeśli zakładasz nogę na nogę jest to gest lekkiej ignorancji, niedostępności oraz zalotności. Z tym gestem ostrożnie!
Kiedy ruszasz stopami, przestępujesz z nogi na nogę lub chodzisz w różne strony to oznaka zdenerwowania bądź uświadomienia osobie obok, że się spieszysz.

Co zdradzają oczy?
Przede wszystkim zainteresowanie, gdy patrzysz w oczy rozmówcy. Zdenerwowanie i niedostępność gdy patrzysz wszędzie tylko nie w oczy rozmówcy. Wyrażają też wiele różnych cech takich jak zdziwienie, znużenie itp., ale to sami wiecie jak wyglądają pozostałe gesty.

Co zdradza głos?
Głos... gdy się trzęsie (drga), to oczywiste, że się denerwujesz. Kiedy jest silny i zdecydowany to jesteś pewna siebie. Gdy słaby i cichy, jesteś niepewna i może masz duże kompleksy, a kiedy jest miękki i zmysłowy to znaczy, że jesteś interesująca i dajesz znak, aby Cię bardziej poznać. Kiedy mówisz monotonnie i flegmatycznie rozmówca może uznać, że jesteś nudna i niewarta bliższego poznania.


Nie jestem ekspertem i badania na temat mowy ciała wciąż trwają. Bywają też wyjątki od reguły więc te wskazówki mają naprowadzić Was na dobrą drogę, nie koniecznie musicie je brać na poważnie.

4 komentarze:

 1. Faktycznie, dużo tych rzeczy to racja ;p Dzięki ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. This is vеry interesting, You're a very skilled blogger. I've
  joineԁ your rss feed and looκ fοrward to
  seekіng more of уour fаntаstic ρost.
  Also, I havе ѕhared your ѕіte in mу soсial netwοrks!


  Ϻy weblоg :: szukam-dziewczyny.net

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na nogi często zapominamy spoglądać. A szkoda bo to one często jako najmniej kontrolowane zdradzają najwięcej.

  http://rozwoj-calanaprzod.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń