-->

Style - Niezależny. Bądź sobą!

Witam!


***

Podążanie za modą... pora by to stało się niemodne! Niech nastanie moda na bycie sobą! Pewnie wielu z Was teraz powie sobie 'chwileczkę, ale ja jestem sobą, nikogo przecież nie udaję'. To gratulacje dla tych co rzeczywiście są tacy. Niestety wiele jest takich osób, które poprzez obserwację starają się być tacy jak inni, aby przypasować się do otoczenia. Może nawet po to by być lubianymi. Spytacie pewnie 'co w tym złego?'. Nic... ale czy nie lepiej czujemy się "we własnej skórze"?Ubiór

Kto wyznacza nowe trendy w modzie? Gazety, ulubione gwiazdy, projektanci mody itp. Co sezon zasypują nas nowymi, mniej lub bardziej ciekawymi propozycjami w co należy się ubierać. Niestety nie wszystkich stać na takie smakowite kąski kosztujące czasem tysiące. Są też tańsze modele, aczkolwiek już nie tak rzucające na kolana.
Z wszystkich stron (nie mówię, że zawsze) da się słyszeć "Muszę to kupić, bo jak się pokaże na ulicy w tych niemodnych ciuchach?". A co jest złego w kurtce z zeszłego sezonu, popsuła się? Zacznijmy wyznawać zasadę: "Kupuję nie dlatego, że jest modne, ale dlatego, że mi się podoba". Niech to co nosimy, będzie wygodne i zgodne z naszym osobistym gustem. Secondhand, bazar czy markowy sklep... oprócz cen towarów, między tymi miejscami nie ma różnicy. Wszędzie możesz znaleźć coś niepowtarzalnego co będzie odzwierciedlać to kim jesteś i jakie zasady wyznajesz.

Makijaż

Tutaj da się zaobserwować mniej powszechne zjawisko, ponieważ makijaż to dodatek do ubioru. Możemy malować się jak chcemy i przede wszystkim tak aby "wszystko się zgrało". Ale... niekiedy zaleje nas fala informacji, że modny jest w tym sezonie makijaż 'smoke eye' czy gruba, czarna kreska wykonana eye-linerem. Wszystko to jest fajne, ale nie musimy się tak malować wtedy jak mówią nam, że to jest modne. Malujmy się jak chcemy, kiedy chcemy i pamiętając, że makijaż to tylko dodatek, który sprawi, że poczujemy się dobrze takie jakie jesteśmy.

Fryzura


Moda na loki, moda na proste włosy, proste grzywki zasłaniające brwi, moda na krótkie asymetryczne fryzury... Nie wszystkim pasują aktualnie modne fryzury. Niekiedy robimy sobie krzywdę prosząc fryzjera o aktualnie modną fryzurę, która nie pasuje do naszego kształtu twarzy. Jak temu zaradzić? Poproście fryzjera o poradę, bądźcie oryginalne. Siadając na fotelu fryzjerskim podajcie katalog z wybraną fryzurą mówiąc: "Poproszę fryzurę coś w ten deseń, ale tak zmienioną, żeby łatwo ją było ułożyć i przede wszystkim, żeby pasowała do mojego kształtu twarzy". Wtedy mamy gwarancję, że wyjdziemy zadowoleni ze studia.

Emocje

To one pokazują kim naprawdę jesteśmy. Chcesz płakać to płacz, nie chcesz... zagryź język, popłaczesz jak będziesz sama. Masz ochotę krzyczeć? Krzycz! Nie podoba Ci się, że koleżanka wyśmiewa się z kogoś kto ma niemodne buty, powiedz to, jeśli uważasz, że nie wypada zwracać uwagę to nie mów, ale nie ukrywaj siebie. Oczywiście nie zachęcam do nadmiernej przesady, ale czasem miło jest zrobić coś zgodnie ze swoim sumieniem, a jeszcze milej jest być potem za to szanowanym. To wariant dla odważnych. Nieśmiałość też jest emocją... mamy ich tyle, nie bądźmy jak wszyscy!


Zainteresowania

To jest akurat ciekawe zjawisko jeśli pokazuje się nowa moda na jakieś zainteresowanie, bo wtedy można spróbować się odnaleźć i zobaczyć co się naprawdę lubi, do czego się nadajemy. Nie bójmy się próbować chwytać nowych rzeczy. To może być dobra zabawa, jeśli Ci się nie spodoba, to spróbujesz czegoś innego. Ważne by odnaleźć siebie.

Znajomi

Przyjaźń i znajomości. Oczywiście fajnie jest mieć dobre stanowisko w społeczeństwie, ale czy za cenę własnego samopoczucia czy utraty prawdziwej przyjaźni. Nie kolegujmy się z pobudek popularności czy jakichś korzyści. Spotykam się z Tobą, rozmawiam, śmieję się bo Cię lubię i nikt nie powinien w to ingerować.Zdaję sobie z tego sprawę, że większość poruszonych spraw są utopijne, ale zawsze można spróbować, jak nie w całości to po troszku i do celu. Najlepiej jest być sobą, potwierdzam! Może nie jesteśmy idealni i nie wszystko nam się udaje, ale z każdym błędem stajemy się lepsi. Nie uciekajmy od tego jacy jesteśmy. Szukajcie siebie, nie naśladujcie.
Powodzenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz