-->

Łupież ?! - domowe sposoby

Hej!
Dzisiaj przygotowałam wpis na temat domowych sposobów pozbywania się łupieżu. Jeśli macie też swoje sposoby, podzielcie się ze mną z chęcią poczytam!


~*~

Co to jest łupież?

Łupież jednoznacznie kojarzy się z białymi paprochami na włosach i ramionach. I rzeczywiście, najczęściej spotykaną formą tej choroby jest właśnie łupież skóry głowy.
W tym przypadku rozpoznanie choroby jest bardzo proste. Często nawet nie myślimy w takiej sytuacji o chorobie - po prostu mówimy sobie "mam łupież", w supermarkecie kupujemy szampon i stosujemy go.
Czasami taka metoda wystarcza, czasem jednak trzeba przejść się do lekarza i sięgnąć po silniejsze środki. Wszystko zależy od rodzaju łupieżu, na jaki cierpimy.
by Lupiez.net

Domowe sposoby


Płukanki przeciwdziałające łupieżowi z pokrzywy (działają również wzmacniająco i regenerująco, a także stosowane są przeciw przetłuszczaniu się włosów).Płukanka z pokrzywy
Zalać 3 łyżki liści pokrzywy 1,5 l wrzątku i odstawić do naciągnięcia na kilka minut. Odlać pół litra naparu i zakwasić go lekko sokiem z cytryny lub octem. Włosy dokładnie umyć naparem z pokrzywy, używając delikatnego szamponu.Następnie starannie spłukać je naparem zakwaszonym. Pozostawić do wyschnięcia. Myć raz na tydzień, przez co najmniej 2 miesiące. Płukanki z pokrzywy nie nadają się do włosów blond.

Oliwka

Skuteczną metodą na zwalczanie łupieżu może okazać się przed każdym myciem wcieranie w skórę głowy oliwki z oliwek lub oliwki dla niemowląt. Wcieranie powinno być delikatną formą masażu. Ten zabieg stosujemy w przypadku łupieżu suchego.Cytryna
Tłustego łupieżu można próbować pozbyć się, delikatnie masując skórę głowy połówką cytryny przez ok. 8 min., następnie umyć włosy szamponem przeciwłupieżowym.


Sok jabłkowy

Poumyciu włosów nacieramy skórę głowy filiżanką soku jabłkowego. Potem do filiżanki wody dodajemy 2 łyżki octu jabłkowego i płuczemy tym włosy.Stosujemy co najmniej przez tydzień.


Woda ziołowa

2 łyżki szałwii lub skrzypu zalać litrem wrzątku. Przykryć i zostawić do naciągnięcia. Przecedzić. Polewać włosy po myciu i wmasowywać go w skórę głowy.


Aloes

Aloes zmiękcza skórę co może być pomocne w leczeniu łupieżu. Świeżo przycięty liść wciera się bezpośrednio w zajętą przez łupież skórę. Można stosować tez olejek eukaliptusowy i rycynowy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz