-->

Trend na usta

Hej!
Jak widzę powoli powracacie do bloga. Ranking mówi sam za siebie, tylko brakuje pomysłów na nowe artykuły. Może jakieś propozycje? Zapraszam do komentowania pod notką i w księgach. Bardzo zależy mi na opiniach.


~*~


Nie wiem czy zauważyłyście, ale można dopatrzeć się sezonowego trendu na kolory ust. Moim zdaniem jest to trend cykliczny. Ja nazywam to 'ustami na każdą porę roku'. Co zrobić, aby Twoje usta były trendy w każdy sezonie? Odpowiednio zmieniaj ich kolor.Wiosna

Nude lips.


To trend tzw. "nagich" ust. Przeważnie występuje on na przełomie zimy i jesieni. Polega on na uwydatnieniu, a może bardziej na ukryciu ust poprzez kolory najbardziej przypominające wasz odcień skóry. Niby usta pomalowane, ale jakby naturalne.

Lato
Peach lips

Dlaczego brzoskwiniowe? Zaczyna się lato i zaczynamy właśnie rumienić swoje ciała w kolorach dojrzałej brzoskwini. Aby podkreślić swoją opaleniznę zakrywamy wszelkie zaróżowienia, które nam zostały, czyli usta.
Kolor dobieramy do karnacji. Będą to odcienie brzoskwiń i brązów. Im jaśniejsza karnacja tym jaśniejszy kolor pomadki.

Jesień
Red lips


Opcja dla odważnych i możemy ją już coraz częściej zaobserwować. Po lecie pora na ciepłe płaszcze i parasolki chroniące nas przed deszczem liści. Pod rantem nieśmiało ukrywamy czerwone usta. Instynktownie wybieramy najpiękniejszy kolor jesieni i z nim próbujemy się utożsamiać.
Perfekcyjne czerwone usta? Nakładając podkład nie omijaj ust, następnie obrysuj usta czerwoną konturówką i wypełnij pomadką o jak najbardziej zbliżonym kolorze. Teraz odciśnij usta na chusteczce i popraw kolor ponownie nakładając pomadkę. Ostatnie dwa kroki mają sprawić, że szminka utrzyma się dłużej na ustach. Z odcieniami czerwieni w stosunku do karnacji zasada jest taka sama: im jaśniejsza cera tym jaśniejszy kolor.

Zima
Purple lips

Ta pora roku jest łamana fioletami i przełomem jesieni czyli nude lips. Jeśli ktoś nie jest na tyle odważny aby nosić fiolet na ustach stawia na naturalność i upodabnia się do pięknej, białej zimy. Fiolety są dla tych, którzy przerzucają się z czerwieni i lubią zdecydowane kolory. Jeśli chcesz nosić fiolet, a nie jesteś na tyle odważna to postaw na jasne odcienie.
Ten sezon plasuje kolory gdzieś pośrodku, czyli nie za ciemny ani nie za jasny fiolet ;) Karnacja a odcień, ta sama zasada co wyżej. Jeśli lubisz eksperymentować nie stosuj się do zasad.

Pink lips


To najbardziej uniwersalny i wiecznie żywy trend. Nie lubisz wcześniejszych kolorów? Nic nie szkodzi, w różu zawsze będziesz modna niezależnie od tego jaka będzie pora roku. Myślę, że każdy odcień różu jest w stanie dopasować się do każdej karnacji. Spróbuj poeksperymentować i sprawdź, w którym odcieniu będzie ci najlepiej.Pamiętajcie, że najważniejsze jest być sobą. Moda nie polega na ślepym podążaniu za trendami. Najlepiej jest się kreować takim jakim się jest. Chcesz być oryginalna? Chcesz czerpać pomysły z aktualnej mody? Czemu nie! Jedna zasada, zastanów się czy aby na pewno dobrze się z tym czujesz. Ubiór może podkreślać to kim jesteśmy i w stroju możemy wyrazić siebie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz