-->

Makijaż Pin-up [YT]

Witajcie!
Moja działalność na YT zaczyna nabierać tempa. Myślę, że jak uda mi się zaopatrzyć w kamerę HD to zacznę nagrywać częściej filmiki instruktażowe. A tymczasem możecie pooglądać moje pomysły w niższej jakości.
Zapraszam Was na mój kanał
http://www.youtube.com/user/mssabcun~*~Pin-up (z ang. pin-up - przypiąć, powiesić) - określenie używane wobec trendu wywodzącego się z głównie z lat 40. i 50. XX wieku. Pin-up girl (dziewczyny pin-up) były piękne i uśmiechnięte, ubrane w rozkloszowane sukienki lub skąpe stroje/bieliznę. Pojawiały się głównie na plakatach, które mężczyźni przypinali na ścianach (stąd ich nazwa).*Kosmetyki użyte w tym tutorialu:
  • Podkład matujący
  • Cienie do powiek w kolorach: szary z brokatem, biały z brokatem, czarny matowy
  • Czarna kredka do oczu
  • Czarny eye-liner w płynie
  • Tusz do rzęs
  • Brązowa kredka w zbliżonym kolorze do naturalnego koloru włosów
  • Żel do brwi w kolorze szarym
  • Bronzer: 004 Nuts
  • Czerwona pomadka: 53 Shiny Red

Na początek przygotowujemy twarz nakładając bazę pod podkład bądź krem nawilżający najlepiej z filtrem. Na tak przygotowaną skórę nakładamy podkład, polecam te matowe, dłużej utrzymują uczucie matowej skóry.

Teraz pora na oczy. Zaczynamy od szarego cienia z brokatem. Robimy nim grubą linię w zagięciu powieki i lekko wyciągamy do góry przy zewnętrznym kąciku oka aby uzyskać efekt kat eye. Aby pogłębić cień używamy czarnej kredy i zaznaczamy poprzednio narysowaną linię. Następnie puchatym pędzelkiem rozcieramy wszelkie mocne krawędzie. Chcemy uzyskać efekt lekko przydymionego oka. Pod koniec ściętym pędzelkiem i czarnym cieniem ostatecznie pogłębiamy kolor w zagięciu. Jeśli uzyskamy zbyt mocny efekt zawsze możemy go rozetrzeć puchatym pędzelkiem. Pora na biały cień z brokatem. Ja nakładam go palcem ponieważ tak uzyskamy mocny efekt koloru w szybkim czasie. Jeśli chcecie aby Was biały kolor był intensywniejszy to pod niego nałóżcie białą bazę pod cienie bądź biały cień w kremie lub kredce.

Nadszedł czas na eye-liner. Żałuję, że nie mam tego z grubszym pędzelkiem wtedy linia wyszłaby taka jaka by powinna. W każdym bądź razie staramy się uzyskać efekt kociego pazura. Kreska powinna być grubsza przy zewnętrznym rogu oka.

Pod koniec tuszujemy rzęsy, kształtujemy kredką i porządkujemy żelem brwi.
Policzki. Na tą część dajcie sobie więcej czasu, ponieważ aby uzyskać odpowiedni efekt musimy wykrzesać z siebie odrobinę precyzji. Staramy się uzyskać cień wzdłuż linii kości policzkowej kierując się kolorze w stronę skroni. Kiedy uzyskamy już odpowiedni kształt pozostaje nam tylko przyciemnić kolor według uznania. Gdy chcemy aby cień wydawał się intensywniejszy nakładamy więcej bronzera, kiedy chcemy aby był lekki rozcieramy go czystym pędzlem. Jeśli sam czysty pędzel nie wystarczy to nałóżcie na niego odrobinę pudru i wtedy spróbujcie rozetrzeć.

Na sam koniec moja ulubiona część, czyli czerwone usta. Użycie swojej ulubionej pomadki w tymże kolorze. Jeśli nie macie czerwonej kredki do ust tak jak ja i posiadacie tylko pędzelek to posłużcie się nim do obrysowania konturu. Jeśli macie w swoich zasobach czerwoną konturówkę to użyjcie jej w tej części zamiast pędzelka. W każdym bądź razie staramy się oddać jak najwierniejszy kształt ust. Jeśli chcecie je sobie trochę powiększyć lub pomniejszyć nie ma sprawy, ale to już są sztuczki z wyższej szkoły jazdy, które w przyszłości z pewnością i z chęcią Wam zaprezentuję. Kiedy macie już obrysowane kontury możecie wypełnić usta kolorem. Teraz dla pewności, że pomadka utrzyma się długo odciskamy jej nadmiar na chusteczce i ponownie nakładamy kolor dla intensywniejszego efektu.

Teraz poprawcie swoje akcesoria niezbędne do tego wizerunku i już jesteście rodem jak wyciągnięte z lat 40' XX w.

POWODZENIA!

*(Źródło: Wikipedia.pl)

1 komentarz: