-->

Palenie nie jest modne!

Hej dziewczyny!
Zastanawiając się nad postem pomyślałam o wszechobecnym problemie palenia. Ja sama nie palę i  nie lubię jak ktoś pali w moim otoczeniu i zazwyczaj unikam osób palących i wiecie co, palenie nie jest już modne ;)~*~

Nie zaczynać!Tytoń zabija!
Tytoń jest przyczyną tysięcy zgonów rocznie. Przeciętna długość życia jednego na dziesięciu palaczy jest o 20 lat krótsza od średniej. Oprócz raka,tytoń powoduje inne schorzenia.

Tytoń jest drogi!Kupowane w paczkach czy zwijane ręcznie, papierosy mogą w krótkim czasie nadszarpnąć budżet. Schorzenia, których przyczyną jest tytoń,prowadzą do ogromnych wydatków na leczenie, które obciążają podatników i państwowy system ochrony zdrowia.

Tytoń upośledza! Tytoń upośledza zmysł węchu i smaku.

Tytoń niszczy organizm i rujnuje wygląd!Używanie tytoniu prowadzi do niewydolności oddechowej i zmniejszenia wydolności fizycznej i seksualnej, powoduje impotencję u mężczyzn, a u kobiet może być przyczyną ciąży pozamacicznej, poronień samoistnych oraz zaburza rozwój płodu. Ponadto, włosy palaczy matowieją, a cera staje się sucha i przybiera szarawy odcień.

Tytoń jest używką!Tytoń szybko powoduje uzależnienie, z którego trudno się wyzwolić. Już pierwszy papieros, często zapalany po to, aby nie "odstawać" od grupy,może być niebezpieczny.

Tytoń to otwarta droga do innych uzależnień!Osoby uzależnione od alkoholu albo narkotyków miękkich (haszysz,marihuana) lub twardych na ogół zaczynały od uzależnienia się od tytoniu.

Tytoń jest szkodliwy dla osób z najbliższego otoczenia palacza!Oprócz przykrości, jakie znosić musi rodzina palacza, dym papierosowy powoduje dyskomfort oraz ostre lub chroniczne schorzenia. Dzieci są szczególnie wrażliwe na dym z papierosów palonych w ich obecności.

Tytoń jest dziś niemodny! Młodzieży tytoń często kojarzy się z buntem lub ukrytą rebelią przeciwko autorytetom i społeczeństwu jako całości. W wielu miejscach, takich jak środki transportu publicznego i ogólnie przestrzeń publiczna, palenie jest zabronione. Stało się ono także czynnością, której dokonuje się po kryjomu, w wyodrębnionym miejscu, przy coraz większej świadomości zagrożeń. Palacz może być postrzegany jako osoba nieodpowiedzialna,egoistyczna, niedbająca o siebie i innych.

Porady / Poznanie samego siebie

Nie palisz. Wiesz, że jest to szkodliwe, ale jednak chciałbyś spróbować...

Palisz, aby być takim, jak inni, aby nie czuć się wyalienowanym, aby dowieść, że istniejesz!Kiedy jednako tym pomyślisz, czy naprawdę potrzebujesz papierosa w ręku, aby zamanifestować swoją obecność, aby pokazać, że masz prawdziwą osobowość?

Czy naprawdę uważasz, że palenie spowoduje zmianę twojego życia towarzyskiego? Oczywiście, że nie i wiesz to doskonale. Pierwszy papieros ma posmak wolności, ponieważ masz wrażenie, że przeciwstawiasz się czemuś, co jest zakazane, podczas gdy w rzeczywistości wpadasz w podstępne uzależnienie.

Palisz bardziej po to, aby dodać sobie pewności, niż po to, aby poczuć się wolnym! A więc, czy aby „być kimś” rzeczywiście potrzebny ci jest papieros?Unikając wpadnięcia w pułapkę pierwszego papierosa dowiedziesz swojej niezależności, pewności siebie i chęci zdrowego życia.

Wierząc w siebie i mając poczucie swojej wyjątkowości nie będziesz skłonny do naśladowania innych i nie dasz się wciągnąć w nałóg palenia.
(Żródło: help-eu.com)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz