-->

[TAG] Draw with me

Hej!
Jak Wam mija poniedziałek? Ja niedługo uciekam na pociąg do pracy, ale zanim chciałabym podzielić się z Wami moim małym hobby ;) 
Enjoy! 


~*~
  Katniss Everdeen - Jennifer Lawrence
Kliknij aby powiększyć


Kiedy zaczęłam rysować? 
To, że w ogóle umiem rysować odkryłam chyba w 3 trzeciej klasie liceum. Tak naprawdę nie wiem dlaczego w ogóle spróbowałam. Wdaje mi się, że po prostu szukałam sobie zajęcia i tak postanowiłam spróbować. I ku mojemu zdziwieniu coś mi wyszło :)Z czego się uczyłam się rysować?
I to z czego uczyłam się rysować było właśnie też czynnikiem zapalnym w ogóle do podjęcia jakichkolwiek prób. Z domowych zakamarków wykopałam kilka wydań Praktycznego Kursu Rysunku i Malarstwa i właśnie tak oto chwyciłam za czystą kartkę oraz ołówki i wypełniłam sobie nudę. Moim pierwszym rysunkiem była dłoń z tego kursu, a potem kobieta z okładki. 
Później kiedy zaczęłam odczuwać z tego satysfakcję i zapragnęłam być lepsza w temacie rysowania przeszukałam dużą część internetu, aby podciągnąć swoją technikę w kilku tematach, które u mnie szwankowały. Największy problem do tej pory sprawiają mi włosy ;)Jak długo zajmuje mi przeciętnie rysowanie?
To zależy jak duży mam projekt. Czas rozciąga się od 2 godzin czasem aż do 12, ale przeciętnie rysowanie zajmuje mi 4 godziny życia. 
Najmniejsze rysunki u mnie są wielkości kartki A5, a największe dzieło z którego jestem bardzo dumna (Robert Pattinson sylwetka) to rozmiar jednego brystolu, który właśnie zajął mi 12h. Zazwyczaj jednak czterogodzinne prace to rozmiar kartki A4.


Jakich narzędzi używam?
Kiedy zaczynałam to były ołówki, które znajdowałam po sztufadach, szybko jednak się
zorientowałam, że tylko utrudniam sobie pracę. W portretach zazwyczaj używam bardzo miękkich ołówków od B wzwyż, a do bardziej precyzyjnych kresek i detali zazwyczaj używam ołówka H bądź HB. Profesjonalny zestaw ołówków zakupiłam sobie ok. rok temu, a są to Toison D'or proffesional graphite pencils -  Art 8B-2H.   

Moja przyjaciółka Martyna :*
 
Jak często rysujesz?

W tej chwili nie zdarza mi się do dość często, ponieważ braknie mi czasu no i zazwyczaj nie mam chęci. W rok może uda mi się naskrobać z dwa bądź trzy projekty. Kiedy zaczynałam było to 6 do 8 rysunków w rok. Rysuję stosunkowo mało ponieważ to nie jest moja pasja i nigdy się nią nie stanie. Jest to tylko moje hobby, które odkurzam od czasu do czasu kiedy mam na to ochotę lub kiedy ktoś mnie poprosi o narysowanie czegoś.

Draw with me!


Krótki filmik pokazujący mnie w trakcie rysowania + galeria moich prac ;)I na koniec taguję wszystkich blogowych rysowników jak i tych, którzy nie chwalili się jeszcze swoim talentem. Zachęcam także do nagrania filmiku Draw with me!


xoxo Anna N

6 komentarzy:

 1. Piękny rysunek. Wygląda jak czarno białe zdjęcie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie, jesteś bardzo utalentowana!:) ja swego czasu też dużo rysowałam i sądzę, że mam talent, ale niestety brak mi cierpliwości, a żebym coś narysowała porządnie to potrzebuję co najmniej kilku godzin.

  OdpowiedzUsuń
 3. rewelacyjnie malujesz
  też bym tak chciała

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, pięknie. Ja też rysuję, choć ostatnimi czasy zaniedbałam te hobby. Może kiedyś się ujawnię :)

  OdpowiedzUsuń