-->

7 pomysłów na... to jak wykonać kreskę eyelinerem na powiece

Hej wszystkim!
Dzisiaj przychodzę to Was z filmikiem, nad którym siedziałam ładnych parę godzin i mam nadzieję, że Wam się spodoba :) Zapraszam!

~*~#1 KROPKI & KRESKI

Na początek proponuję oswojenie się z samym eyelinerem w płynie. Zanim zaczniemy rysować bardziej zaawansowane kreski poćwiczmy technikę. Tuż przy linii rzęs rysujemy kopki i krótkie kreski, wtedy posiadamy maksimum kontroli nad tym co robimy. Jeśli macie ochotę zamrugać to przestańcie na momencik i pomrugajcie trochę i wróćcie do czynności. Kiedy kropki i kreski będą już narysowane teraz należy je połączyć i ewentualnie niektóre linie poprawić czy pogrubić.

#2 TRÓJKĄT
Tutaj przechodzimy do tzw. kociego oka, czy też rysowania tzw. jaskółki. Fajnym trickiem jest narysowanie na samym początku trójkąta w zewnętrznym kąciku oka i w razie wpadki można go łatwo zmazać i spróbować ponownie gdyż reszta kreski jeszcze nie została nawet narysowana i nie musimy się martwić tym, że popsujecie cały makijaż albo ubrudzicie
sobie pół twarzy czarnym eyelinerem od zmywania kreski która wam nie wyszła. 
Kiedy trójkąt, czyli skrzydełko jaskółki jest już narysowane możemy przejść do dokończenia kreski ostrożnie i powoli. Przy tej metodzie można także zastosować poprzedni trik kropek i kresek.

#3 CIEŃ DO POWIEK
Pomysł dla tych, którzy dobrze czują się w rysowaniu skośnym pędzelkiem. Cień do powiek łatwiej jest też zmazać i skorygować niż sam eyeliner. Rysujemy więc kontur szarym cieniem do powiek, niedoskonałości wymazujemy i poprawiamy, a na koniec nasze dzieło obrysowujemy i zamalowujemy eyelinerem.


#4 SZABLON
Bardzo dobra opcja dla bardzo śpieszących się osób. Przygotujcie sobie szablon z małego kartonika. Przy brzegu wycinamy niewielki trójkąt, który posłuży nam na linie graniczne. Przykładamy szablon do zewnętrznego kącika oka w taki sposób jak nam najbardziej odpowiada. Teraz możemy wypełnić kontur i dorysować resztę kreski.


#5 TAŚMA KLEJĄCA
Jak już wspomniałam w filmiku to mój ulubiony sposób na kreski. Kawałek taśmy klejącej kleimy i odrywamy kilka razy na na dłoni aby pozbyć się nadmiaru kleju, ponieważ okolica oczu jest bardzo wrażliwa. Teraz przyklejamy go do zewnętrznego kącika oka tak jak nam to najbardziej odpowiada i rysujemy kreskę nie martwiąc się że gdzieś wyjedziemy poza kontur. Kiedy kreska jest namalowana taśmę odklejamy i możemy się cieszyć równiutką kreseczką.

#6 KARTA BIZNESOWA
To podobny sposób do poprzedniego, ale dla tych którzy pod ręką taśmy klejącej akurat przy sobie nie mają ponieważ np. są na wyjeździe. Jest to mniej swobodny sposób ponieważ kartę musimy sobie przytrzymać, ale też zdaje egzamin. Kartę przykładamy do wewnętrznego kącika oka pod odpowiednim kątem i rysujemy kreskę nie martwiąc się, że gdzieś wyjedziemy. Kartę odsuwamy i gotowe!


#7 ŁYŻECZKA
Może i dość kontrowersyjny sposób, ale się sprawdza. Za pierwszym razem nie koniecznie musi się udać, ale gwarantuję że za kolejnym już Wam się uda. Rączkę łyżeczki przykładamy do zewnętrznego kącika oka pod odpowiednim kątem i rysujemy dolną krawędź reski, za to główkę łyżeczki przykładamy powyżej aby nadać kształt jaskółce, czyli górnej części kreski. Niedoskonałości czyścimy nasączonym płynem micelarnym patyczkiem kosmetycznym. Kończymy kreskę domalowując jej pozostałą część przy linii rzęs i to wszystko.


Oto moje tricki i pomysły na to jak wykonać na powiece kreskę eyelinerem. Macie może jakieś swoje sprawdzone sposoby? Jeśli tak to dajcie znać! Nie zapomnijcie obejrzeć filmiku i dać łapkę w górę!


xoxo Anna N


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz