-->

DIY personalizowanie pierścionki +filmik

Hej dziewczyny!
Dzisiaj w końcu wyszło na jaw, że to ja będę tworzyć filmiki z sekcji DIY na kanał Stylowo TV. Moim pierwszym z tej serii jest filmik o tym, jak wykonać pierścionki w zaciszu własnego domu o każdym wzorze takim jak nam się tylko podoba! Zainteresowane? Zapraszam do obejrzenia filmiku jak je wykonać i do przeczytania postu po parę szczegółów! :)

~*~

Klej Mod podge dimensional magic zakupiłam w sklepie online dla plastyków (cena to ok. 15 zł + koszty wysyłki - to zależy od sklepu), natomiast podstawy pierścionków (cena ok. od 1zł do kilkunastu w zależności od modelu) oraz inne potrzebne gadżety tj. brokat itp. bez problemu znajdziecie na Allegro za kilka złotych. Wydrukowane wzory zaczerpnęłam z Google grafika. Jeśli jesteście ciekawe co wpisałam aby znaleźć wilczka, to wpiszcie "wolf art" i powinien Wam się pokazać.

Nasze wzory pierścionków lakierami malujemy tak jakbyśmy chciały wykonać wzór na własnych paznokciach. Ja chciałam stworzyć motyw galaktyki i kilka brokatowych cudeniek. Pamiętajcie, że jedyne co Was ogranicza to Wasza wyobraźnia!


Jeśli jesteśmy zadowolone z efektów jakie wyczarowałyśmy lakierami to na koniec zmywaczem i patyczkiem czyścimy brzegi bazy pierścionka i czekamy, aż nasze dzieło kompletnie wyschnie. 

Sprawa z wydrukowanym wzorem ma się jeszcze prościej. Odrysowujemy kształt podstawy pierścionków na kartce, następnie wycinamy, przymocowujemy go do bazy i to tyle. Kiedy będziecie drukować swoje wzory miejcie w pamięci aby pomniejszyć Wasz obrazek do tego stopnia żeby dobrze prezentował się w efekcie końcowym. 

Następnym krokiem jest umieszczenie naszych pierścionków kompletnie prosto na stojaku. Jest to niezmiernie ważne aby później klej się nam nie wylewał i równo zastygł. Lekkie przechylenie może popsuć cały efekt.

Kiedy już wszystko mamy ustawione możemy wylewać na nie klej, ale uważajcie i róbcie to bardzo , bardzo! powoli, aby nie przesadzić i nie przelać bo możecie uzyskać niemałą katastrofę. Lejcie do tego momentu aż utworzy się lekka kopułka. Tą czynność należy wykonywać z wyczuciem i ogromem cierpliwości. 

Jeśli na powierzchni zrobią się bąbelki powietrza przebijcie je delikatnie igłą. Jeśli tego nie zrobicie podczas zasychania bąbelek sam pęknie, ale utworzy już w zastygającej masie nieestetyczną dziurę, której nie da się naprawić.

Warto też wspomnieć, że jeśli klej Wam "osiądzie" już po wyschnięciu i uznacie, że dałyście go wcześniej za mało to bez problemu możecie powtórzyć czynność i zalać pierścionek jeszcze raz aby utworzyć pożądany kształt kopułki. Klej daje się nadbudować na wcześniej wyschniętą warstwę.

Teraz pozostaje nam czekać aż klej zacznie być się czarodziejski i zrobi się przezroczysty. Ja swoją pracę zostawiłam dla pewności na całą noc i oto jaki uzyskałam efekt.


Kolejną ciekawostką o której warto wspomnieć jest fakt, że jeśli coś nam nie wyjdzie i np. klej źle zaschnie albo po prostu wzór nam się znudzi to możemy wydłubać klej z pierścionka, wyczyścić środek zmywaczem bądź odkleić nadruk i wykonać wszystko od nowa. 

Możliwości macie niezliczone w tym wypadku! Twórzcie i zmieniajcie! Wasza unikatowa i uniwersalna biżuteria za grosze.

Mam nadzieję, że filmik się Wam spodobał i zachęcił do subskrybowania kanału po kolejne filmiki z serii zrób to sama. Jeśli macie jakieś pomysły co chciałybyście zobaczyć w kolejnych odcinkach piszcie śmiało! 

I jak? Spróbujecie pobawić się trochę i wykonać własną biżuterię? Jeśli tak to koniecznie zahasztagujcie nas #annanblog oraz #stylovotv na instagramie! Będzie nam niezmiernie miło zobaczyć i zalajkować Wasze dzieła!
Do następnego!


xoxo Anna N


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz