-->

DIY ~ szalik na 5 palców w 30 minut

Hej dziewczyny!
Dzisiaj kolejna propozycja i filmik na YT, które przygotowałam dla StylowoTV. Z tego tytułu, że jesień wkroczyła do naszego kraju mam dla Was propozycję wykonania sobie samej dodatku do codziennej stylizacji, a mowa tutaj o szaliku na 5 palców! Zainteresowane? Klik w READ MORE i zachęcam do obejrzenia i przeczytania instrukcji.

~*~

Szalik do fajny dodatek do codziennej stylizacji. Ten, który mam do zaproponowania jest idealny na naszą złotą jesień. Nie jest za gruby i nie przegrzeje Was w cieplejsze, słoneczne dni. Sam szalik może być noszony na różne sposoby i ubierany tylko jako dodatek, a także w chłodniejsze dni posłuży nam jako ochrona przed zimnem. Wykonanie go zajmie Wam około 30 minut!Co potrzebujemy?
Jest to bardzo tanie DIY. Potrzebujecie wygrzebać z szuflady nożyczki, zakupić grubą włóczkę w ulubionym kolorze (ja swoją znalazłam na Allegro wpisując "włóczka drops polaris", ale równie dobrze może być jakakolwiek inna o podobnej grubości) oraz wykorzystać własne dłonie. 

Jak wykonać?
Na końcówce włóczki robicie pętelkę i zakładacie ją na kciuk (lewej ręki jeśli jesteście praworęczni albo prawej jeśli jesteście leworęczni) i teraz zaczynając od palca wskazującego przeplatacie włóczkę pod nim, nad palcem środkowym, pod serdecznym oraz nad małym. Z powrotem oplatacie włóczkę na palcach całkiem odwrotnie i kończycie z pętelką na każdym palcu. W tym momencie włóczkę owijacie pod czterema wspomnianymi palcami oraz nad pozostawiając kawałek niezawiniętej włóczki nad pętelkami. Teraz zaczyna się najlepsza zabawa zaczynając od małego palca chwytacie pętelkę i przeplatacie ją nad kawałkiem włóczki zakładając ją z powrotem na palec. I tak przeplatacie kolejne palce po kolei. Kiedy skończycie palec wskazujący ponownie nawijacie kawałek włóczki nad pętelki i znów tak samo zaplatacie aż do momentu wydziergania sobie na palcach oczekiwanej długości. Ja wykorzystałam cały motek włóczki do tego projektu. Nie zapominajcie od czasu do czasu naciągać lekko wasz szalik.

Kiedy jesteście już usatysfakcjonowane długością waszego szalika pora na wykończenie go. Końcówkę włóczki przekładacie pod lub nad pętelką puszczając pojedynczo oczka, co spowoduje zawiązanie się ich i tym samym zakończenie robótki. Teraz bierzecie obydwa końce Waszego dzieła i po prostu związujecie je ze sobą. Nadmiar włóczki odcinacie i już możecie cieszyć się Waszym skończonym szalikiem!

I jak podoba Wam się ten pomysł? Spróbujecie same wykonać podobny? Jeśli tak to koniecznie zahasztagujcie nas #annanblog oraz #stylovotv na instagramie! Będzie nam niezmiernie miło zobaczyć i zalajkować Wasze dzieła! 

Do następnego!

xoxox Anna N

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz