-->

DIY ~ TOREBKA Z KSIĄŻKI

Hej!
To już czwarty filmik z serii DIY dla Stylowo.TV! Tym razem przygotowałam dla Was materiał zachęcający do wykonania samodzielnie torebki bądź kopertówki z niepotrzebnej książki. Zainteresowane?
Zapraszam!

~*~

Torebka czy kopertówka z niepotrzebnej książki na pewno zaskoczy Waszych znajomych. Jest do tego potrzebnych kilka materiałów i odrobina cierpliwości, ale efekt będzie tego wart! Jak się do tego zabrać?


Co potrzebujemy?
 1. niepotrzebna książka
 2. długopis lub ołówek
 3. klej uniwersalny typu Magic
 4. zamek kuferkowy
 5. pędzel malarski
 6. miarka
 7. ostry nożyk
 8. klej na gorąco
 9. nożyce
 10. materiał
 11. pasek (opcjonalnie)
 12. pinezki do ozdoby (opcjonalnie)


Jak wykonać?
Naszą torebkę zaczynamy od przygotowania "ram" pod nią. Do tego celu wykorzystamy książkę jako bazę. Otwieramy książkę mniej więcej w połowie i wycinamy środek, czyli tekst ostrym nożykiem wszystkie kartki. Mocniejsze dociskanie nożyka ułatwi nam sprawę, gdyż pozwoli na wycięcie kilku stron na raz.

fot. Marzena Głowacka

Teraz kiedy mamy już wycięte wszystkie strony przychodzi czas na sklejenie kartek. Środek książki przedziel czystą, większą kartką i posmaruj brzegi książki klejem tak, aby wszystkie strony mogły się ze sobą połączyć. Odkładamy do wyschnięcia na około 20 do 30 minut kładąc na książkę coś ciężkiego dla lepszego efektu sklejenia.

fot. Marzena Głowacka

Kiedy klej już wysechł możemy otworzyć książkę i wyciągnąć nasz separator w postaci kartki. Teraz przyszła pora na ozdobienie książki. Jeśli okładka Wam się podoba i nie chcecie jej zakrywać pomińcie ten krok. 

fot. Marzena Głowacka

Rozkładamy materiał i obrysowujemy książkę z 4 cm zapasem. Wycinamy prostokąt, smarujemy książkę klejem i przyklejamy materiał do okładki przy okazji odcinając nadmiar materiału jeśli nie chcemy robić zakładek. Możecie teraz odstawić książkę do przeschnięcia, ale nie jest to konieczne.

W tym momencie smarujecie okładkę książki od środka i przyklejacie do niej sklejone wcześniej kartki aby utworzyć naszą torebkę z jednej i drugiej strony. Znów odstawiacie do wyschnięcia na chwilkę.

fot. Marzena Głowacka


Potrzebujemy teraz dodać torebce ogranicznik otwarcia w postaci harmonijki z materiału. Ja wybrałam czerwoną bawełnianą koszulkę, ponieważ komponowała mi się z materiałem torebki. Wy możecie użyć np. koronki jeśli tylko macie ochotę. 

Stawiamy książkę na materiale w pozycji pionowej lekko otwartą. W tym momencie ustalacie sobie jak mocno ma się otwierać torebka. Obrysujcie kontur i z trapezu wytnijcie po 1 cm z dłuższej strony i po 2 cm z drugiej strony. Teraz pozostaje przykleić materiał klejem do środkowej krawędzi torebki na zakładkę dla estetycznego wyglądu. Odstawicie na kilka minut do przeschnięcia.

fot. Marzena Głowacka


Teraz przyszedł czas na przyklejenie zamka. Do tego posłuży nam klej na gorąco. Pamiętajcie, że nim trzeba działać dość szybko i sprawnie ponieważ twardnieje w tempie ekspresowym. Przyłóżcie sobie zamek do brzegu torebki w miejscu gdzie chcecie go przyczepić i zaznaczcie to miejsce. Nałóżcie dość sporą porcje kleju w to miejsce i szybko doklejcie zamek do książki. Rekomenduję kleić każdą część zamka osobno, tak będzie prościej.

I w tym momencie możecie już skończyć jeśli mieliście ochotę na kopertówkę. Jeśli ktoś ma ochotę na torebkę to będziemy potrzebować np. jakiś długi łańcuch czy może pasek od spodni. Dostosujcie to do swoich upodobań. Ja pasek przykleiłam na gorący klej po przeciwnych stronach w ten sposób podczas otwierania nic mi się z torebki nie wysypie. Na koniec przyozdobiłam pinezkami i odcięłam nadmiar kleju po bokach paska. I gotowe!

fot. Marzena GłowackaI co sądzicie o tym pomyśle?

Nie jest zbyt awangardowy?
Dajcie znać w komentarzach!
Jeśli wykonacie torebkę bądź kopertówkę zainspirowane filmikiem to koniecznie zahasztagujcie nas #annanblog oraz #stylowotv na instagramie! Będzie nam niezmiernie miło zobaczyć i zalajkować Wasze dzieła!


xoxo Anna N


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz