-->

DIY ~ POJEMNIK NA PĘDZLE Z PŁYT CD

Cześć!
Na dzisiaj przygotowałam dla Was prościutkie aczkolwiek pracochłonne DIY, a mianowicie efektowny pojemnik np. na pędzle z niepotrzebnych płyt CD czy DVD. 
Przyznam nieskromnie, że pojemniczek robi wrażenie i świetnie prezentuje się na toaletce :)
Ktoś ma ochotę wykonać? Zachęcam do obejrzenia materiału i przeczytania poniższej instrukcji!

~*~

Co potrzebujemy?
  1. Farbę szybkoschnącą np. w sprayu;
  2. Klej na gorąco;
  3. Puszka aluminiowa;
  4. Ozdoby;
  5. Nożyczki;
  6. Niepotrzebne płyty CD czy DVD;


 Jak zrobić?
Na początek przygotowujemy puszkę. Ja użyłam puszkę po groszku konserwowym. Zdjęłam etykietkę, zmyłam resztki kleju i starłam papierem ściernym ewentualne ostre krawędzie. Teraz należy zabezpieczyć powierzchnię przed malowaniem farbą. Możemy przejść do malowania całej powierzchni zewnętrznej ściany. Odpuściłam sobie środek i spód ponieważ najważniejsza jest właśnie ścianka zewnętrzna. Odstawiamy do wyschnięcia na ok 20 minut.


Kiedy puszka schnie możemy przejść do płyt. Zabezpieczcie obszar roboczy gazetami lub szarym papierem, ponieważ jeśli trafi się oporna płyta to odpryski rozsypią się wszędzie. Płyty należy pociąć na małe kawałeczki. Najciekawszy efekt osiągniemy tnąc nieregularne kształty. Jeśli chcecie osiągnąć efekt kuli dyskotekowej potnijcie kawałki w malutkie kwadraciki.


Jeśli puszka jest już sucha można przejść do najfajniejszej części DIY. Rozgrzewamy pistolet z klejem i naklejamy kawałeczki tworząc mozaikę. W przypadku kuli dyskotekowej kawałeczki przyklejamy jeden obok drugiego. Kiedy cała puszka jest już powyklejana kawałkami płyty praca jest zakończona i możemy podziwiać efekt końcowy! Pamiętajcie, że ogranicza Was tylko wyobraźnia!

I jak się Wam podoba?
Dajcie znać w komentarzach na dole!
Do następnego! Pa!

xoxo Anna N


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz