-->

7 pomysłów... na kucyki

Hej wszystkim!
Niedawno opublikowałam na YT nowy filmik dot. 7 pomysłów na... kucyki! Codziennie zastanawiamy się jaką fryzurę na dzisiaj wybrać i zazwyczaj znów pada na zwykłą, nudą kitkę. Ja mam dla was 7 propozycji jak sprawić, aby zwykły kucyk stał się niezwykły!
Jeśli jesteście zainteresowane to zachęcam do obejrzenia materiału i przeczytania o szczegółach poniżej! Klikajcie READ MORE :)

~*~
#1 OSZUKANA DŁUGOŚĆ
Pierwsza propozycja odnosi się do tych (w tym mnie), które chcą stać się posiadaczkami super długich włosów. Niestety upragnionych centymetrów mi brakuje, ale mogę oszukać trochę i dodać ich wykonując kucyka!

PRZED                                                                                                        PO

Zaczynamy standardowo od rozczesania włosów. Teraz rozdzielamy włosy na dwie części. Górną warstwę zabezpieczamy gumką aby tymczasowo nie przeszkadzała. Dolną warstwę związujemy gumką w kolorze włosów tuż przy karku.

Teraz rozplątujemy górną warstwę i wydzielamy mały kosmyk z dolnej i łączymy je ze sobą w kitkę. Teraz już pozostaje zamaskować dolnego mini kucyka przy pomocą dwóch wsuwek po bokach i gotowe. Jeśli nie jesteście pewne o co chodzi w moim pokrętnym tłumaczeniu to zachęcam do obejrzenia filmiku powyżej.

#2 SCHOWANA GUMKA
W tym pomyśle nie ukrywam, że nie odkryłam Ameryki i pewnie większość z nas zna go i wie jak wykonać. Dla tych, którym umknął ten trik chciałabym pokrótce go wyjaśnić i trochę przybliżyć. 
Zaczynamy oczywiście od standardowego kucyka takiego jakiego lubimy najbardziej. Nie ma znaczenia czy będzie na czubku głowy, przy karku czy gdzieś pomiędzy.

Kiedy kitka jest już zrobiona wydzielamy mały kosmyk pod kucykiem i owijamy go gumką przynajmniej dwa razy. Na koniec pod spodem zabezpieczamy kosmyk wsuwką tak aby było ją jak najmniej widać. I to wszystko! Gotowe :)

#3 NA CEBULKĘ
Kolejna propozycja z serii "nic nowego", ale uwierzcie mi: kto tego nie próbował nie wie co traci. Więc szczerze zachęcam.


Niby nic ale dodaje młodzieńczego uroku i na pewno odejmuje kilka lat :) 
Tą fryzurę najwygodniej robić z głową między kolanami. Zaczesujemy włosy na samym czubku głowy, związujemy gumką i "rozczapierzamy" na boki. Idealne kokodżambo gotowe :) Cebulka raz!

#4 UNIESIONA GRZYWKA
To trik zwłaszcza dla kobiet z okrągłą buzią taką jak moja. Ta fryzura wydłuża nieco twarz i optycznie staje się bardziej pociągła. Polecam spróbować, a zdziwicie się same :)

Rozczesujemy włosy i wydzielamy pukiel grzywki. Dzielimy ją na kilka pasm, które potem delikatnie tapirujemy zostawiając ostatnie pasemko. Teraz zaczesujemy grzywkę do tyłu delikatnie wygładzając, aby nie stracić z uzyskanej objętości.

Włosy zabezpieczamy wsuwką w kolorze włosów. Na koniec zbieramy wszystkie włosy w kucyk. Jeśli grzywka się troszkę cofnęła możemy delikatnie ją podciągnąć do góry aby wróciła objętość. Wszystko wyrównujemy, poprawiamy, wygładzamy według uznania gotowe!

#5 KOKARDKA
Urocza propozycja dla odważnych i niekonwencjonalnych osób. Jeśli jesteście odważne i lubicie nietypowe fryzury to właśnie jedna z nich!

Zwyczajowo zaczynamy od standardowego kucyka. Teraz wyznaczamy średniej wielkości kosmyk i przy pomocy malutkiej gumki wykonujemy tak jakby uszko/pętelkę zostawiając krótki ogonek. Wielkość uszka jest uzależniona od późniejszej wielkości uszek kokardki.


Kiedy pętelka jest gotowa przedzielamy ją na pół za pomocą ogonka i oplatamy nim środek uszka. I w ten sposób powstaje kokardka. Końcówkę ogonka mocujemy za pomocą wsuwki do włosów. Napuszamy uszka kokardki, wygładzamy odstające włoski, nanosimy poprawki wszystko wyrównując i kokardkę al'a myszka Minnie gotowa! :)

#6 SZNURKI
To szybka propozycja dla wiecznie spóźnialskich. Dla urozmaicenia dodajemy pojedyncze imitacje sznureczków w kucyku. Im więcej czasu mamy tym możliwa większa ilość. Jeden sznurek także odświeży nudnego kucyka.

Zaczynamy od kucyka w dowolnej konfiguracji na naszej głowie. Teraz wyznaczamy malutkie pasemko i dzielimy je na dwa. Jak na filmiku zaczynamy je skręcać w jedną stronę. Przykładowo ja zaczęłam obydwa skręcać w stronę prawą aż zawinęły się całkowicie. Teraz obydwa kosmyki krzyżujemy ze sobą w przeciwnym kierunki a w tym wypadku w lewą.


Z tego tytułu, że kosmyki lubią się odkręcać ponownie zawijamy je w lewo i ponownie krzyżujemy w prawo. Czynności powtarzamy aż powstanie nasz sznurek. Wydaje się skomplikowane, ale jak już załapiecie to będzie bułka z masłem.  Możecie zrobić tyle sznurków na ile macie ochotę, a możecie też całą kitkę ozdobić w sznurki. Pamiętajcie ogranicza Was tylko Wasza fantazja!

#7 DOBIERANY
Ten pomysł to nic innego jak warkocz dobierany holenderski, czyli wypukły robiony z boku głowy. Ja wykonuję tą fryzurę kiedy mam ochotę na odrobinę kreatywniejszego podejścia do codzienności.


Zaczynamy od przerzucenia włosów na jedną stronę. W moim przypadku na prawo. Poprawiam grzywkę i zaczynam zaplatać dobieranego z boku. Robimy do do tego momentu aż widzimy, że da się go spiąć w kucyk. Sukcesywnie wykonujemy te czynności. Napuszamy uszka dobieranego aby wydawał się na większego, a nasze włosy na gęstsze. Poprawiamy odstające włosy i już to wszystko. Kolejny pomysł gotowy!

A Wy? Często chodzicie w kucykach?
A może wykonujecie któryś na co dzień?
Dajcie znać w komentarzach i podrzucajcie mi pomysły na kolejne filmiki!
Do następnego, pa!xoxo Anna N


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz