-->

DIY ~ Bransoletki z plastikowej butelki - recycling

Hej!
Zastanawiałyście się kiedyś jak wykorzystać ponownie niepotrzebną butelkę? Mam świetny pomysł jak to zrobić. Jeśli jesteście zaciekawione porządną plastikową biżuterią, to zachęcam do obejrzenia!

~*~
Co potrzebujemy?
  1. Plastikową butelkę 1L;
  2. Żelazko;
  3. Taśmę malarską;
  4. Nożyczki i nożyk;
  5. Lakiery i ozdoby;


Jak zrobić?
Na początek wyznaczamy sobie obręcz na butelce przy pomocy taśmy malarskiej. Kiedy jest już to gotowe, to możemy przejść do wycinania jej. Najpierw nacinamy otwór nożykiem i wycinamy obręcz nożyczkami. Nie martwcie się, że plastik jest zbyt miękki to się zmieni.


Teraz nastawcie żelazko na średnią moc i przykładajcie obręcz do płytki przy okazji delikatnie nią kręcąc. Plastik zacznie sztywnieć i wywijać się do środka. O taki efekt nam chodzi. Im dłużej kręcicie tym mocniej się zawinie i stwardnieje. Powtórzcie czynność z drugiej strony. 

Teraz mamy gotowe przeźroczyste bransoletki. W waszej woli zależy teraz ich wygląd. Pamiętajcie ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia. Możecie pomalować je lakierami do paznokci, dodać brokat itp. Pamiętajcie jednak aby ozdabiać je od wewnątrz żeby powierzchnia bransoletki pozostała gładka.  


Co myślicie o takich bransoletkach?
Podobają Wam się?
Do następnego, pa!


xoxo Anna N


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz