-->

7 pomysłów na... makijażowe triki

Cześć!
I już mamy niedzielę, a co za tym idzie także ostatni dzień tygodnia z 7 pomysłów na...
Mam nadzieję, że filmiki przypadły Wam do gustu i będziecie zaglądać do mnie częściej po więcej porad i ciekawych filmików!

~*~


#1 MOCNIEJSZE WYSZCZUPLENIE
Jeżeli zależy Wam aby wyszczuplić sobie optycznie buzię to wypróbujcie ten trik. Będzie Wam potrzebny zwykły, puchaty pędzelek do rozcierania cieni. Nakładamy nim bronzer pod kością policzkową mocno ją akcentując.


Następnie bierzemy swój standardowy pędzelek do bronzera i rozcieramy nim dokładnie wcześniej powstałą kreskę. Kiedy już ten krok macie za sobą powtarzacie pierwszy z tą różnicą że bronzera nakładacie znacznie mniej ale w ten sam sposób. Zaznaczacie delikatnie miejsce pod kością i dokładnie rozcieracie aby nie było odcięcia. W ten sposób pogłębiacie efekt głębi i zapadającego się policzka.


#2 PEŁNIEJSZE USTA
Trik stary jak świat, ale jakże aktualny i niezastąpiony. Jeśli chcecie optycznie uwypuklić i powiększyć usta to polecam zaopatrzyć się w jasny cień do powiek. Malujemy usta pomadką jak zazwyczaj, najlepiej matową. Teraz nabierzcie na palec trochę cienia i wklepcie go w środkową część ust aż do uzyskania pożądanego efektu. Na koniec zaciśnijcie usta i gotowe!
#3 GRUBSZE RZĘSY
Czasami najlepsza maskara nie pogrubi nam rzęs jak za pomocą tego triku. Na początek malujecie jedno oko maskarą jak zazwyczaj, teraz bierzecie puder niekoniecznie transparentny i nakładacie go na rzęsy za pomocą pędzelka. Kiedy puer przyklei się do rzęs możecie nałożyć drugą warstwę maskary i porządne pogrubienie gotowe.#4 WACHLARZ RZĘS
Jeśli zależy Wam na pięknym wachlarzy rzęs, a Wasza maskara skleja je okrutnie to polecam zaopatrzyć się w sylikonową szczoteczkę. Ja swoją uzyskałam po starym tuszu do rzęs. Umyłam ją porządnie i teraz służy mi do rozczesywania posklejany kępek. Malujemy rzęsy jak zwykle i gdy są jeszcze wilgotne rozczesujemy je czystą szczoteczką.#5 GĘSTSZE RZĘSY
Do uzyskania efektu gęstszych rzęs potrzebna nam będzie czarna kredka do oczu albo czarny kohl. Za pomocą trzonka od pędzelka podnosimy górną powiekę i przytrzymujemy ją aby nam nie uciekała. Teraz na linii wodnej rysujemy porządną kreskę. Następnie puszczamy powiekę i jeśli jeszcze nie jesteśmy usatysfakcjonowane efektem malujemy kreskę na górnej linii tuż przy rzęsach. Teraz mamy gotowe gęstsze rzęsy na zawołanie.#6 UNIESIONY ŁUK
Niektórzy z natury mają wystający i piękny łuk brwiowy a niektórzy nie. Da się na szczęście optycznie go uwypuklić. Wystarczy jasny cień albo rozświetlacz. Nanosimy produkt płaskim pędzelkiem tuż pod dolną linią brwi na łuku i rozcieramy ostre granice i to już gotowe.
#7 POWIĘKSZONE OKO
Małe oko czy duże to kwestia gustu, ale kanony piękna krzyczą że im większe patrzałki tym lepiej. W tym celu zaopatrzcie się w białą bądź cielistą kredkę i pomalujcie nią linię wodną na dolnej powiece. Teraz tuż pod tą kredką zaakcentujcie linię rzęs ciemnym cieniem do powiek bądź kredką i powiększone oko gotowe.

To wszystko na dzisiaj jeśli chodzi o triki makijażowe.
Jeśli macie jakieś swoje sprawdzone patenty to podzielcie się nimi ze mną, a może powstanie kolejny filmik.
Do następnego, pa!


xoxo Anna N

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz